ģimene, tēvs, tētis, mazulis, bērns, smaids
Foto: Shutterstock
Jautājumā par ģimenes pieaugumu tēvi nereti izrāda lielāku entuziasmu nekā mātes, kas, visdrīzāk, saistāms ar vēlmi ieņemt tradicionāli paredzēto lomu un tādējādi izpildīt savu sociālo sūtību. Tēvu entuziasms ir skaidrojams arī ar atšķirīgo veidu, kā tēvi plāno savu lomu, proti, viņiem mazākā mērā nekā sievietēm noteicošais faktors ir sociālekonomiskā stabilitāte un drošība, liecina pētījums "Palīdzēt un atbalstīt: Latvijas tēvi ģimenes dzīvē".

Pētījuma "Tēvi ģimenes dzīvē" galvenais mērķis bija noskaidrot, kāda ir vīrieša/tēva loma ģimenē un bērnu audzināšanā jeb neapmaksātajā aprūpes darbā. Tā autori ir Klāvs Sedlenieks, PhD, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) un Kristīne Rolle, MSc, RSU.

Socioloģiskajās aptaujās jau gadu desmitiem tiek novērots, ka vīrieši Latvijā vēlas vairāk bērnu nekā sievietes. Tā, piemēram, kādā citā pētījumā secināts, ka "sievietes vidēji vēlas 2,2 bērnus un tēvi – vidēji 2,4 bērnus" (Sebre, Ļebedeva un Trapenciere 2004, 29). Arī šī pētījuma sakarā veiktajās intervijās uzrādījās, ka tēvi bieži bija tie, kas bija aizsākuši diskusiju par bērnu radīšanu:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!