<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@grakozy">Greg Rakozy</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Jau vairākas dienas sociālos tīklus viļņo jautājums, vai zinām savas īstās zodiaka zīmes. Tam par iemeslu ir fakts, ka pirmo reizi pēc 2000 gadiem NASA iezīmējusi zvaigznāju "robežas" un Saules uzturēšanās ilgumu katrā no tiem. Skaidrs, ka debesis šobrīd izskatās pavisam citādi, nekā pirms tūkstošiem gadu, kad radās Zodiaks, – Zemes ass vairs nav tajā pašā leņķī. Vai tas tagad nozīmē, ka astroloģijas grāmatas jāpārraksta? Īsā atbilde – nebūt nē!

Pirmām kārtām gribam nomierināt satrauktos prātus – NASA pat prātā nenāca rediģēt astroloģiju. Kā medijiem izteicies NASA runasvīrs Dveins Brauns, "mēs nemainījām zodiaka zīmes, mēs tikai veicām aprēķinus!" Vēl jo jautrāku šo vētru ūdens glāzē dara fakts, ka informācija smelta no NASA interneta vietnes bērniem "Space Place", kurā skaidrotas astroloģijas un astronomijas atšķirības.

Neiegrimstot niansēs un sarežģītā terminoloģijā, stāsts ir šāds: astroloģijai (vismaz Rietumu astroloģijai, kura gadu iedala 12 Zodiaka zīmēs) nav tieša sakara ar zvaigznāju reālo stāvokli. Zvaigznāji un Zodiaka zīmes nav viens un tas pats! Zodiaks ir simbolisks iedalījums, kas tapis, pateicoties ilgiem empīriskiem novērojumiem, ka noteiktos gada laikposmos atkārtojas tie paši notikumi, dzimst cilvēki ar līdzīgiem raksturiem un tamlīdzīgi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!