<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@zhilkooleg"> Олег Жилко </a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>

Kopš seniem laikiem cilvēki kvēpinājuši augus, lai enerģētiski attīrītu savus mājokļus. Mūsu folklorā var atrast norādes par kadiķiem, vībotnēm un citiem augiem. Dažādiem nolūkiem un dažādos novados cilvēki izmanto dažādas zālītes, mizas vai sveķus. Tie, kas sajūt enerģijas, skaidro: augam sadegot, telpā izplatās ne vien fiziskā uguns enerģijas izpausme – siltums un dūmi, bet arī smalkās enerģijas, kuras spēj pozitīvi ietekmēt telpu un cilvēkus, kas tajā atrodas. Pirmā Mēness diena un Mēness Svaru zīmē ir lieliski piemērots laiks mājas enerģētiskajai tīrīšanai!

Lai kvēpināšana būtu patīkama un efektīva, vispirms jāiemācās, kā to pareizi darīt. Aromterapeits Georgs Celitāns iesaka kvēpināt augus karstumizturīgā traukā vai uz akmens. Lai tie nesāktu uzreiz degt, bet gan rāmi gruzdēt, nepieciešamas karstas ogles. Visvienkāršākais mājas variants – izmantot kokogles, kuras paredzētas ūdenspīpēm. Tās ir dažādu izmēru, turklāt deg ilgāk nekā parastās, tāpēc arī ilgāk var kvēpināt augus. Mīnuss – šīs ogles lielākoties ir piesūcinātas ar salpetri, lai vieglāk būtu aizdedzināt. Ar stangām ņem kokogli, aizdedzini un pagaidi, kamēr tā liesmo no visām pusēm, tad iekārto uz akmens vai citas virsmas un uzliec izvēlētos augus.

Labāk izmantot augus, kas auguši mūsu reģionā. Kvēpināt var kadiķa zariņus, asinszāles ziedus, vībotnes, lavandas lapas un ziedus, viršus un citus augus, dažādu koku mizas, sveķus. Lieti noderēs arī ozola lapas, priežu vai egļu skujas. Ideālā gadījumā kvēpināšanai izmanto pareizā laikā pašu vāktu augu izkaltētas drogas.

Kvēpināšanai var izmantot arī sveķus, piemēram, vīraku vai mirres. Der arī priežu sveķi, bet tie ir specifiski – ir cilvēki, kuriem patīk, un tādi, kuriem šķiet par stipru. Var izmantot dažādu koku mizas – izkaltē, sasmalcina piestā, izsijā smalkos atlikumus, kurus pēc tam vēlreiz izberž piestā, un tad pulveri ber uz oglēm. Piemēram, apses miza dod patīkamu, svaigu aromātu, vieglāku nekā vīraks.

Katrs augus var izvēlēties pats pēc sirds patikas, paļaujoties uz savu ožu. Ja smarža šķiet viegla un vēsa, šis augs cilvēkam ir piemērots.

Galvenais, lai telpā būtu patīkams aromāts, lai tas neizveidotos pārāk koncentrēts. Ja iedarbība uz organismu ir sevišķi stipra, vēlamā efekta vietā var iegūt vien sliktu pašsajūtu.

Baltās salvijas buntīti aizdedzina un pakrata tā, lai liesmas nodzistu un augs sāktu gruzdēt. Arī kadiķa zariņam īpašs aprīkojums nav vajadzīgs, to aizdedz un nopūš, lai turpina gruzdēt. Ar to lēni apstaigā telpas pretēji pulksteņrādītāja virzienam, kamēr dūmi piepilda telpu. Iedomājies, kā dūmi attīra un uzlādē telpas enerģiju un piešķir tai ļoti patīkamu un tīru vibrāciju. Īpaša uzmanība pievēršama tumšiem kaktiem, kuros sliktā enerģija mīl uzkrāties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!