Turpinot stāstu par veiksmes formulām, šoreiz atsevišķi parunāsim par skaudīgajiem neveiksminiekiem. Daudzi cilvēki dzīves laikā savā būtībā pārvēršas par skaudīgajiem neveiksminiekiem (turpmāk tekstā – SN). Un nav pat svarīgi, ka reāli cilvēks nav neveiksminieks, galvenais, ka cilvēks pats sevi uzskata par neveiksminieku un apzināti skauž, apvainojas, zaudē emocionālo līdzsvaru... īsāk sakot izjūt nekonstruktīvas jūtas. Protams, ka ir arī cilvēki, kam SN statuss ir pastāvīgs un visu dzīvi.
SN ir emocionālā saiknē ar upura zemapziņu (uzticēšanās, "draudzība"), viņš vienmēr jūtas sliktāk, kad upurim ir labāk. Un labāk, kad upurim ir sliktāk. Šādas situācijās SN savās acīs nejūtas tik bezvērtīgs. SN ir pesimists, nekonstruktīvs un neperspektīvs.
Ciešā mijiedarbībā ar SN tu kā upuris vari integrēt savā zemapziņā viņa emocijas, un (nu jau SN destruktīvo emociju vadīts) mēģināt sasniegt savus mērķus. Protams, neveiksmīgi vai daudz grūtāk, nekā to pelna tavs IQ. Tāpat kā gadījumā ar veiksmes aiznesējiem, mērķu sasniegšana var būt stipri nobremzēta vai pārlieku sasteigta.