Svētdien, 6. novembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz ģimenes dienas programmu "Veļu laiks un kapu tradīcijas Rīgā", kuras laikā notiks īpaša ekskursija, bērniem būs iespēja darboties radošajā darbnīcā, bet aplūkot varēs arī visu muzeja ekspozīciju.
Šajā tumšajās un miglainajās rudens dienās īpaši atceramies un godinām iepriekšējās paaudzes, izgaismojam un sildām piemiņu ar svecīšu liesmiņām. Latviešu tautas tradicionālajā kultūrā par veļu laiku, arī garu laiku, dievainēm, Dieva dienām, zemlikām, tēvu dienām, paminkām, visbiežāk pieņemts uzskatīt laiku starp Miķeļiem un Mārtiņiem, norāda muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.
Pulksten 12 un 15 sāksies ģimenes dienas programmas ekskursija "Liecības par senajām apbedīšanas tradīcijām Rīgā - muzeja ekspozīcijā, Rīgas Doma krustejā un Doma dārzā". Tās dalībnieki varēs gūt ieskatu par to, kādas Rīgā bijušas vēsturiskās reālijas, kas saistītas ar cilvēku aizvadīšanu mūžības ceļos, kuras gadsimtu gaitā ir gan mainījušās, gan daļēji saglabājušās līdz mūsu dienām. Ekskursijas dalībnieki dosies pastaigā pa muzeja ekspozīciju, Rīgas Doma krusteju un Doma dārzu, iepazīstot šīs leģendām un seniem notikumiem bagātās vietas. Ikvienam ir būtiska savas ģimenes, savas tautas, savas zemes vēsturiskās atmiņas kopšana, tās ieaudzināšana bērnos.
Savukārt radošajā darbnīcā "Zīmējam, krāsojam, darbojamies!" bērni aicināti gūt krāsu prieku un savas varēšanas prieku, iespējams, vienlaicīgi izsakot sajūtas, kas gūtas ekskursijā. Veļu laiks tiek uzskatīts arī par aizrautīgu mīklu minēšanas laiku.
Edvarts Virza, latviešu literāts, poēmā prozā "Straumēni", kurā poētiski attēloja latviešu tautas dzīvesveidu un pasaules izjūtu, rakstīja par veļu laika noskaņu: "Ļaudis bija laimīgi vakaros, kad, aizdedzinājuši mājas lampiņas un iesprauduši mūra augšās degošus skalus, mazus darbus darīdami, tie varēja klusu sarunāties, jo bija pienācis lielais veļu laiks, kur visi āri bija pilni mirušo dvēselēm".
Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ģimenes dienas ieejas maksu: 1,42 eiro; pensionāriem, studentiem, skolēniem 0,71 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bez ieejas maksas.