Izstādes bukletā teikts, ka izstāde ir "īss, tēlains un arī informatīvs ieskats liecībās par latviešu tautas izcelsmi, valodu, senajām baltu un indoeiropeiskās kultūras saknēm un mūsdienu nacionālās kultūras spilgtāko izpausmi – Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem". Precīzāk grūti noformulēt, vien gribu piebilst, ka šis ir brīnišķīgs veids, kā koncentrētā veidā ar latviskās identitātes elementiem iepazīstināt arī ārzemju viesus. Līdzās tautas tērpiem un zīmju skaidrojumiem (arī svešvalodās!) uz lieliem ekrāniem var vērot Dziesmu un deju svētku norises.
Vēl citāts no izstādes bukleta: "Raksts rada ritmu – pēc savas uzbūves un iedarbības visu sakārto un apvieno. Raksts ir mūsu kopā saucējs: rakstā rit valodiņa, rakstā rit dejas solis. Būt rakstā – latvietim tas nozīmē būt vienotībā un saskaņā – saderībā ar savu zemi, tautu, Visuma spēka līniju ritmiem dabā un kultūrā. Saderībā un saskaņā ar savas tautas tradīcijām, tās vispārcilvēciskajām vērtībām un savu Dieva aicinājumu."
Izstādi veidojuši Jurģis Krāsons, Valdis Celms, Toms Skābardis, Arvils Feldmanis, Linda Rubena un Ilze Buile. Bet bildes, kā jau parasti, runā skaļāk par vārdiem.