Koksaki vīruss ir infekcijas slimība, kas nu pāris mēnešus satrauc gana daudz bērnudārza vecuma bērnu vecākus. Un satrauc ne tikai tas, kas tā par slimību un kā ar to cīnīties, bet gan tās izplatības ierobežošana, proti, vai bērnudārziem nebūtu jāizsludina karantīna un jāveic īpaši epidemioloģiski pasākumi. DELFI vērsās kāda satraukta mamma, uz kuras uzdotajiem jautājumiem atbildes meklējām Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
"Jautājums ir sekojošs: vai pašlaik pastāv kādi noteikumi karantīnai bērnudārzā? Vīrusa saslimšanas gadījumu slieksnis, kas uzskatams par epidēmiju? Ir tā, ka pašlaik daudzos bērnudārzos mazi bērni slimo ar Koksaki vīrusu (epideomoloģija: diareja, izsitumi ap muti, uz pēdām, plaukstām, drudzis utt.), bet vecāki tiek stādīti fakta priekšā – dārziņā ir vīruss! (Paldies par raizēm, ka vismaz painformējāt!) Tāpēc arī ir jautājums, vai tagad pastāv tādi mehānismi kā karantīna? Kas to nosaka un uzrauga?
Iepriekš pateicos, ja spēsiet palīdzēt, domāju, daudziem vecākiem būs līdzīgi jautājumi, jo no rīta laist uz dārziņu bērnu, kur klejo šāds vīruss… Un neviens neko nepaskaidro, vai būs dezinfekcija/karantīna utt. Kā nabagiem vecākiem strādāt, zinot, ka bērns tiek pakļauts teorētiskiem un ļoti iespējamiem draudiem inficēties un kārtējo reizi mocīties?" saņēmām šādu mammas vēstuli.