Foto: DELFI
Gongi mani savaldzināja jau pirms laba laika, un es šad un tad labprāt dodos uz pāris stundām iegrimt to dziedinošajās skaņās. Parasti (vismaz manā pieredzē) ar to arī seanss beidzas, cilvēki dodas prom gaišāki, mierīgāki. Taču – cik no viņiem ir sastapušies ar savām problēmām aci pret aci un atšķetinājuši tās? Izrādās – ir arī tādas gongu meditācijas, kas papildinātas ar kristālu terapiju un dziļu sarunu par to, kas "uzpeldējis".

Pasākums, ko šeit aprakstu, saucas "Gongs un kristāli", un to vada divas praktizējošas parapsiholoģes, centra "Восхождение" pasniedzējas – litoterapeite Jūlija Šļahova un skaņu terapeite Diāna Tula. Ja vēlamies izteikties vēl gudrāk, šis Jūlijas un Diānas autorsemināru cikls nodarbojas ar dalībnieku auras skaņas un litokorekciju. Šādi semināri notiek regulāri, un katrs ir veltīts citai tēmai, kuras savstarpēji papildinās, taču neatkārtojas.

Kā tas īsti notiek?

Cilvēkam, kurš nolēmis ar kādu tēmu savā dzīvē nopietni pastrādāt pats, nevis gaidīt "tabletīti" no malas, jārēķinās ar 4–5 stundām: šī nav vienkārša relaksācija uz jogas paklājiņa, te nepieciešama iedziļināšanās un līdzdarbošanās, tikai tad var cerēt uz efektu.

Pirms semināra katrs dalībnieks izvēlas kristālu, ar kuru šodien strādās, – tos sagādājusi Jūlija. Kristāli ir dažādi – apstrādāti un neapstrādāti, palielas drūzas un nelieli, patīkami nogludināti akmentiņi. Ar izvēlēto kristālu būs jādraudzējas visu semināra dienu – to var mīļot pa rokām vai noglabāt kabatā, kaut vai uz trešās acs turēt. Kādu vēsti šie kristāli nes? To uzzināsim tikai semināra noslēguma daļā.

Foto: DELFI

Bet sākas seminārs ar Jūlijas un Diānas ievadu tēmā. Šoreiz tēma ir bailes, un mēs slāni pa slānītim šķetinām, kas tas ir – bailes. No kā mēs baidāmies? Nē – no kā mēs patiesībā baidāmies? Rokot dziļāk, kļūst saprotami, ka ikvienām bailēm pašos pamatos sēž bailes no nāves. Jā, arī no tuvinieku nāves, bet galvenokārt – pašam no savējās. Tās ir bailes zaudēt kontroli pār procesiem un notikumiem, nespēt vairs neko šajā pasaulē ietekmēt.

Tas ir būtiski, bet vēl būtiskāk ir saprast, kur tad dzīvo šo baiļu iemesli un kur – pašas bailes. Ja palūkojamies ar skaidru skatu, daudzas no bailēm nemaz nav mūsējās – tās mums iedvesusi sabiedrība, (pirmām kārtām jau ģimene) gan pēc, gan arī pirms piedzimšanas periodā. Citas radušās vēl iepriekšējās dzīvēs. Daudzas no tām mēs ne atceramies, ne apzināmies, tomēr tās, protams, nebrīdī izspēlē ļaunu joku ar mūsu plāniem, apņemšanos un dažkārt – ar likteni.

Tik tālu par iemesliem, bet kur tad "dzīvo" pašas bailes? Jūlija un Diāna to skaidro ar elementāru loģiku, un nekāda parapsiholoģija nav jājauc iekšā, lai saprastu: viss, no kā mēs baidāmies, potenciāli var notikt kaut kad – vairāk vai mazāk nezināmā nākotnē. Tātad bailes dzīvo nākotnē. Kā tikt no tām vaļā? Dzīvojot te un tagad. Tā ir universāla recepte, pie kuras nonāk visas viedās mācības. Tad kādēļ mēs tik spītīgi kavējamies pagātnē vai snaikstāmies uz nākotnes pusi?... Par to tiešām ir vērts pameditēt.

Diāna un Jūlija aicina semināra dalībniekus apdomāt, kādas kuram ir bailes, un izvēlēties vienas, ar kurām doties strādāt gongu meditācijā. Īsa pauzīte, un visi iekārtojas uz saviem paklājiņiem, protams, kopā ar izvēlēto kristālu. Un gongu burve Diāna sāk mūs peldināt aizvien pieaugošās gongu skaņās.

Šī universālā skaņa ir tuva mūsu dvēseles skanējumam. Atbilstoši noskaņojoties, var notvert stāvokli, kurā mēs atrodamies kontaktā ar dvēseli un saņemam atklāsmes par sevi un pasauli.
Diāna Tula

Šis patiesi ir darbs, nevis atpūta, gongs nežēlīgi un nepiekāpīgi plēš brūces un ceļ augšā blokus, modina dēmonus un citu pēc cita "birdina skeletus ārā no skapjiem". Taisni brīnums, kā pie tik jaudīgas skaņas iespējams atslēgties un iemigt, tomēr es iekrītu tādā dziļā, transformējošā miegā un, pēc laika spriežot, lielāko daļu meditācijas noguļu. Kad pamostos, dzirdu, ka ne es viena esmu "aizlidojusi". Pārējie mostas dažādos laikos, un tos, kuri pārāk dziļi ieslīguši, Jūlija pamodina ar maigāku skaņu. Gaidām, līdz visi atkal ir šeit un tagad.

Foto: DELFI

Citviet ar pamošanos un tādām kā gaišākām acīm arī viss beigtos, bet šajā seminārā seko noslēdzošā un laikam jau vissvarīgākā daļa: katrs, kurš vēlas, pastāsta, ko meditācijas laikā pieredzējis, un Jūlija un Diāna skaidro, kā tas saistīts ar konkrētajām bailēm un ko no tā paņemt. Beidzot atklājas arī izvēlētā kristāla loma – litoterapeite Jūlija "tulko", ko akmens vēlējies pavēstīt un kā tas var palīdzēt konkrētajā jautājumā. Izrādās, akmeņi ir apbrīnojami precīzi diagnosti – daudzi dalībnieki atzīst, ka aktuālā tēma viņiem ir tieši tā, ko "pārstāv" izvēlētais kristāls. Arī man tam jāpiekrīt.

"Litoterapeiti un zinātnieki jau sen ir pierādījuši, ka minerāli sniedz cilvēkam aizsargātības, drošības un miera sajūtu, kas šajos laikos ir tik ļoti nepieciešama. Minerāls ir kā pavadonis, kā uzticams draugs, kurš atbildēs uz visiem jautājumiem un palīdzēs tev izkārtot tavu personisko ceļu. Kristāli glabā atmiņas un pieredzi no pašiem Zemes radīšanas laikiem, tāpēc, komunicējot ar akmeni, tu gūsti iespēju piekļūt šīm senajām zināšanām. Ja to zinām – varbūt, pirms ķerties pie tabletēm vai bezpalīdzībā nolaist rokas, ir vērts tikt skaidrībā ar sevi un uzticēties dabai? Izvēle jebkurā gadījumā ir, un tā ir mūsu pašu rokās," rezumē Jūlija.

Pauzē tēju baudot un ap dažādajiem kristāliem acis mīlinot, dzirdu arī dažas dalībnieku sarunas un noprotu – daudzi uz šādiem semināriem nāk ne pirmo reizi. Jāsecina – šī sistēma darbojas un dod gaidīto efektu. Kā pašas parapsiholoģes skaidro šo gongu un kristālu sinerģijas efektu?

Foto: DELFI

"Gongu un litoterapijas seansa spēks ir tajā, ka senā instrumenta dzīvais un spēcīgais skanējums minerāla iedarbību atklāj simtkārt jaudīgāk," skaidro Jūlija, un Diāna piebilst: "Šī universālā skaņa ir tuva mūsu dvēseles skanējumam. Atbilstoši noskaņojoties, var notvert stāvokli, kurā mēs atrodamies kontaktā ar dvēseli un saņemam atklāsmes par sevi un pasauli. Tur ir visas atbildes uz visiem taviem jautājumiem. Mūsu kopējais uzdevums ir tos atpazīt un novirzīt vajadzīgajā gultnē: atrast īstos cēloņus, kas mūs virza, uzšķilt domu, palūkoties uz sevi no malas vai – tieši pretēji – ieskatīties sev acīs. Mēs kopā vētījam situācijas un sajūtas, ko gongi izvelk virspusē, lai spertu pirmo soli – piekristu, ka esam tādi, kādi esam."

Viss, no kā mēs baidāmies, potenciāli var notikt kaut kad – vairāk vai mazāk nezināmā nākotnē. Tātad bailes dzīvo nākotnē. Kā tikt no tām vaļā? Dzīvojot te un tagad. Tā ir universāla recepte, pie kuras nonāk visas viedās mācības. Tad kādēļ mēs tik spītīgi kavējamies pagātnē vai snaikstāmies uz nākotnes pusi?...

No fluorīta kristālu rotas, ar kuru biju kopā seminārā, nekādi nevarēju šķirties, un tā devās man līdzi. Tagad es zinu, ka šie kristāli palīdz uzturēt atvērtu kanālu ar smalkajiem plāniem, un aproce man ir kļuvusi par neatņemamu instrumentu brīžos, kad vadu privātās konsultācijas vai rakstu prognozes. Man ir sajūta, ka mēs kopā esam izgājušas cauri visdziļākajam baiļu atvaram un atgriezušās uz viļņa galotnes. Līdzīga sajūta ir ar draugiem, ar kuriem kopā caur uguni un ūdeni iziets un puspuda sāls apēsts...

Foto: DELFI

Vēl viena atziņa, ko vēlos paņemt līdzi no šā semināra un pastāstīt arī tev, ir: bailes ir kā virpulis – lai tiktu no tām ārā, jānolaižas līdz pašām dzīlēm, tur, kur virpulim pati "spicīte", un jāpakāpjas soli sāņus. Tikai tā var distancēties un atbrīvoties no virpuļa gūsta. Kamēr malsies un malsies pa "plato galu", ārā netiksi.

Tos, kas grib paši izmēģināt, kā tas ir – peldēties skaņā un draudzēties ar kristāliem, varu nomierināt – gongs gan ir ļoti skaļš instruments, taču, kā saka Diāna, dzirdi seansā vēl neviens nav sabojājis. Īpašu redzējumu uz lietām – to gan te var iegūt.

Nākamais Jūlijas un Diānas autorseminārs notiks 18. decembrī un sauksies "Vecā gada noslēgums. Plāni un uzdevumi jaunajam gadam". Tajā varēsi apgūt attīrīšanās prakses un mazliet ielūkoties noslēpumainajā rūnu pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!