Kāpēc bērna dzīvē svētku svinēšanai ir liela nozīme
Foto: Shutterstock

Ziemassvētki nule kā pavadīti, bet priekšā Jaunā gada sagaidīšana. Ir vecāki, kuri šos svētkus vēlas pavadīt bez atvasēm, tos atstājot, piemēram, vecvecāku aprūpē. Protams, arī vecākiem ir tiesības atpūsties no nogurdinošās ikdienas, tomēr svētku svinēšana īpaši nozīmīga ir tieši bērniem. Kādēļ? Par to informatīvajā materiālā "Vēstules vecākiem" stāsta Labklājības ministrijas speciālisti.

Svētki jo īpaši palīdz bērniem orientēties dzīvē. Svētku dienas, piemēram, Līgo vakars, Ziemassvētki, Vecgada vakars vai Lieldienas iedala gadu pārskatāmos posmos. Tieši ar šiem svētkiem ir saistītas daudzas pasakas un paražas, kas atspoguļo mūsu kultūru un, protams, mūsu attieksmi pret dzīvi. Un bērns ierauga ģimeni pavisam citādā gaismā kā personisku kopienu. Visus apvieno šīs skaistās atmiņas par kopīgi piedzīvoto, smiekliem, jautrību un prieku.

Bērniem īpaši nozīmīgi svētki ir paša dzimšanas diena. Veselu dienu bērns drīkst justies kā pasaules centrs. Bērnam tā ir laba un svarīga sajūta – justies īpašam. Nenovērtē par zemu nedēļas nogales nozīmi! Tā bērns mācīsies, ka regulāri pastāv atšķirības starp darbu un brīvo laiku, un brīvais laiks līdzsvaro parastu darba dienu. Kā zināms, nedēļas nogale ir paredzēta atpūtai, un var darīt lietas, kurām citādi neatliek laika: ir vairāk laika bērnam, jūs varat kaut ko pasākt kopā –rotaļāties, runāties un mīlināties. Bet bērniem īpaši būtiski ir svētki. Tie viņiem sagādā prieku un palīdz iepazīt gada ritmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!