<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@resolvxd">Malik Earnest</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Būsim godīgi – kurš gan nav saskāries ar niknuma uzliesmojumiem, tajā skaitā personīgo vēlmi izgāzt žulti tūlīt un nekavējoties? Diemžēl šāda atbildes reakcija uz tīšu vai netīšu provokāciju ne pie kā laba nenoved. Ko iesākt? Uz šo jautājumu pacentušies atbildēt neirobiologi, raksta vietne "Psifactor.info".

Pacentīsimies aizrakties līdz atbildēm un noskaidrosim, kā savaldīt niknumu, kur slēpjas galvenā kļūda un kā to labot, tādējādi aplaimojot gan sevi, gan apkārtējos.

Niknuma apspiešana zinātnieku skatījumā ir viennozīmīgi slikta ideja. Šādā gadījumā tu vienkārši izspied caur zobiem, ka "viss kārtībā", un centies atgriezties pie iesāktā darba. Labā ziņa ir tā, ka šāda rīcība patiesi noslēpj niknumu... bet tikai no apkārtējo acīm, taču tavas emocijas tikai aug augumā no vēlmes tās apspiest. Tavs mandeļveida dziedzeris (smadzeņu daļa, kas ietekmē emocijas) sāk strādāt pāri saviem spēkiem. Un, kas ir vēl interesantāk, – emocijas apspied tu, bet sliktāk kļūst arī sarunu biedram. Kolīdz tu sāc apspiest dusmas, oponenta asinsspiediens saceļas, un pamazām veidojas noturīga nepatika pret tevi. Ja saskarsme ir ilga, attiecības var izveidoties tiešām neiepriecinošas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!