<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@emuse">James Sutton</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Ik pa laikam nākas dzirdēt frāzi: "Ak, rīt trīspadsmitais un vēl piektdiena! Nu tik būs!" Kamēr kāds par to neatgādina, dzīvojam mierīgi savu ikdienas dzīvi, bet līdzko izdzirdam, tā sākam baidīties… Vai uzskats, ka skaitlis 13 pats par sevi ir nelaimīgs, balstās uz aizspriedumiem?

Cilvēkiem ir tendence pievērst lielāku uzmanību negatīviem notikumiem. Tas nu ir cilvēka dabā, ka labais, kas notiek, ir kā pašsaprotams. Negatīvajiem notikumiem pievēršam lielāku uzmanību, jo tie "izsit" mūs no līdzsvara. Ir cilvēki, pat kultūras, kuri baidās no šī skaitļa, tā izmantošanas. Tas ir par iemeslu, kādēļ daudzās valstīs to nelieto, piemēram, sporta komandās nav spēlētāju ar 13. numuru.

Tajā pašā laikā ir sportisti, kas izvēlas tieši šo skaitli, un tas viņiem nes veiksmi. Atsevišķās komandās 13. numurs ir uz "izķeršanu", jo skaitās kā luksusa numurs! Bija laiki, kad, nopērkot 12 maizes klaipus, trīspadsmito saņēma dāvanā, un bija laiks, kad saņēmām 13. algu. Francijā 13. datumu visi gaida, lai piedalītos loterijā, jo šī skaitās laimīgā diena, kad var laimēt 13 miljonus. Nupat esam nosvinējuši Ziemassvētkus ar 12 ēdieniem galdā. Savukārt Francijas pilsētā Provansā Ziemassvētkos galdā liek 13 saldos ēdienus – konkrētus desertus!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!