Sociālie tīkli ļauj mums brīvi sazināties ir tuviniekiem, kad un kur mēs to gribam, tomēr šai brīvībai ir cena: savas šķietami laimīgās digitālās dzīves apžilbināti, mēs bieži vien neapzināmies, kā sociālie tīkli apdraud mūsu attiecības reālajā dzīvē un kaitē tām. Saskaņā ar "Kaspersky Lab" jauno pētījumu, trešdaļa iedzīvotāju mazāk sazinās ar tuviniekiem klātienē un 21 procents vecāku atzīst, ka ir pasliktinājušās attiecības ar bērniem, jo viņi sociālajos tīklos ir redzējuši vecākus kompromitējošā situācijā.
Ņemot vērā lietotāju tieksmi, lai iegūtu vairāk "patīk" klikšķu, publicēt savas vai citu fotogrāfijas, kur personas ir redzamas alkohola reibumā, atklātā apģērbā vai pat kailas, ir skaidrs, ka sociālie tīkli var kaitēt attiecībām bezsaistē. Kaut gan mēs domājam, ka tieši vecāki ir neapmierināti ar savu bērnu uzvedību internetā, bieži vien ir pilnīgi otrādi. Vairāk nekā piektdaļa vecāku atzīst, ka viņu attiecības ar bērniem ir pasliktinājušās pēc tam, kad bērni sociālajos tīklos ir redzējuši vecākus kompromitējošos apstākļos, informē "Kaspersky Lab" sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā Irīna Borovaja.
Turpretī tikai 14 procenti vecāku sacīja, ka viņiem krīt uz nerviem savu bērnu uzvedība internetā. Turklāt aptuveni piektdaļa (16 procenti) arī norādīja, ka viņu attiecības ar dzīvesbiedru ir pasliktinājušās pēc tam, kad viņi sociālajos tīklos ir redzēti kompromitējošā situācijā.