Mānīgā sevis ieprogrammēšana: populāri meli, kam naivi ticam
Melot var dažādi – lai kādu pasargātu, lai paglābtu savu ādu, varbūt pat kādam tas sanāk neapzināti. Tomēr melot var ne tikai citiem, bet arī sev. Kādi ir izplatītākie meli, ko cenšamies ieskaidrot sev pašiem? Lūk, daži no tiem!

Kad tas notiks, es beidzot būšu laimīga. Cilvēki pārāk bieži mēdz uzskatīt, ka tad, kad viņi kaut ko sasniegs, uzreiz viss nokārtosies. Piemēram, ja es dabūšu paaugstinājumu, sakrāšu jaunai automašīnai, apprecēšos, es būšu laimīgāka. Bet, patiesību sakot, uz šo situāciju vajadzētu skatīties nedaudz citādāk. Šāda domāšana nedaudz notušē faktu, ka esi nelaimīga šobrīd. Iespējams, tu esi nelaimīgās attiecībās vai darbā, kas tev nepatīk. Kā labot esošo situāciju, negaidot uz labāku nākotni?

Es viņus izmainīšu, pat ja viņš to nevēlas. Mēs uzdodam jautājumus, cerot saņemt risinājumus, kas mums palīdzētu. Piemēram, kā panākt, ka vīrs vairāk mūs novērtētu? Tomēr, pirmkārt, nav vienas metodes, kas palīdzētu visiem, jo katra situācija ir citādāka un mēs varam tikai meklēt kaut ko kopīgu, cenšoties to pielāgot savai situācijai. Otrkārt, mēs nekad nespēsim izmainīt otru cilvēku, ja viņš to pats nevēlēsies. Protams, mēs varam mēģināt kaut kā pamudināt, darīt zināmu, ka vēlamies, lai viņš mainītos, tomēr izdarīt to viņa vietā mēs nevaram.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!