Skuju vannas atjauno spēkus pēc ilgstošas fiziskas slodzes, skuju uzlējums glābj no vitamīnu trūkuma. Skujas satur daudz hlorofila. Izrādās, ka hlorofila un hemoglobīna struktūra ir līdzīga – tās nozīmē, ka, lietojot uzturā daudz zaļumu, cilvēkam vienmēr būs labs asins sastāvs. Hlorofils atjauno asins sastāvu, reģenerē audus, rada enerģiju un attīra organismu.
Kā pagatavot skujkoku slotiņu?
Lai sagatavotu un sasietu skujkoku slotu, vislielākais palīgs būs cimdi, jo skujas ir asas.
Eglei, priedei vai kadiķim – atkarībā no tā, kādu skujkoku slotu siesim, – noskatām veselīgus, taisnus un kuplus slotiņas pamata zarus. Tie atradīsies slotiņas centrā, kas balstīs un noturēs visu pārējo zaru vainagu.
Kad pamata zari nolūkoti, tiem virsū vēdekļa veidā no abām pusēm pamazām izkārtojam nākamos skuju zarus, līdz kārtu pa kārtai izveidojas skaista, kupla skuju slotiņa.
Lai slotu varētu droši tvert kailā plaukstā, zarus plaukstas satvēriena daļā atbrīvo no skujām. Kad slota gatava, to vairākās vietās cieši sasien. Tādā pašā veidā darini otru slotiņu un ņem abas līdzi uz pirti.
Egļu skuju slotas parasti veido plakanas, un pirtī tās lieliski virza gariņu. Tās ir karstas slotas, tādēļ labi palīdz izsildīt saspringtās vietas mūsu ķermenī.
Ar pirmajiem siltā gaisa vēzieniem no skujkoku slotiņām atbrīvojas ēteriskās eļļas, kas ir spēcīgs pretvīrusu un pret mikrobu līdzeklis un paaugstina mūsu imunitāti. Tāpat egle palīdz bronhīta gadījumā, novērš un/vai atbrīvo no reimatiskām sāpēm un pietūkuma, mazina spazmas un krampjus.
Ja egles slotiņu pāris minūtes pirms pēršanās patur karstā ūdenī, skujas kļūst maigākas, bet ūdens, kurā skuju slotiņas turētas, lieliski atjauno ādu, palielinot tās aizsargspējas, novērš matu izkrišanu un ir lielisks līdzeklis blaugznu problēmu gadījumā. Egles ēteriskā eļļa dod spēkus, vairo pašapziņu un novērš trauksmainību un nervozitāti.
Pērienu parasti sāk, ķermeni apčubinot ar lapu koka slotiņām. Tikai pēc tam ķeramies klāt skuju pirtsslotām. Pēriens ar skujkoka slotām būs saudzīgs. Lielākoties vispirms tās būs kompreses, kad gaisā sasildīto skujkoka slotiņu pieliksim saspringtajām vietām un piespiedīsim cieši klāt. Skuju pieskārieni ādai radīs interesantas sajūtas.
Pēc karstajām kompresēm noteikti nepieciešams izpērt pēdas! Saudzīgi varam izpērt arī visu ķermeni, un pienāks brīdis, kad sākotnēji maigos skuju slotiņu pieskārienus gribēsies padarīt stiprākus.
Ļaujamies, izbaudām karstās skujkoku slotas pirtī visā pilnībā!
Pērienu noslēdzam ar lapu koka slotiņu pērieniem.
Atceramies, ka pirtsslotās neizmantotos skuju zariņus lieliski varam salikt kāju vannītēs, kas palīdzēs mums ātrāk sasildīties pirms pirtī došanās un saglabāt siltumu pirtī iešanas starplaikos.
Lai veselīgs un dzīvesprieka pilns tavs skujkoku pēriens!