Un ne jau tikai zīdaiņi nojauš, kuru pirkstu sūkāt, arī mēs stresa situācijās krustojam pirkstus un lauzām rokas. Tas no tiesas stimulē meridiānus, kas ir svarīgs akupresūras "instruments".
Bet vispirms – par to, kas tad īsti ir akupresūra. Tā ir ķīniešu izgudrojuma akupunktūras tālāka attīstība, tajā izmanto tos pašus organisma enerģijas kanālus un orgānu sistēmas stimulējošos punktus, taču adatiņu vietā liek lietā īkšķi un rādītājpirkstu. Akupresūra lieliski tiek galā arī ar dažādiem nepatīkamiem emocionāliem stāvokļiem, turklāt katram pirkstam atbilst sava emociju grupa (skat. shēmu).
Metode nav sarežģīta un ir bez kautrēšanās izpildāma arī publiskās vietās. Abu roku norādītie pirksti krietni jāpaberzē 2–5 minūtes (piemēram, uzgaidāmajā zālē pie lielā šefa kabineta vai tamlīdzīgi). Tad jāsatver pirksts tā, lai būtu sajūtams pulss, un jānotur, līdz tas nomierinās.
Kurš pirksts par ko atbild?
Īkšķis: jaunu, nepazīstamu apstākļu izraisīts stress (pavēro, par ko satraucas bērns, kad sūkā īkšķīti!). Īkšķa pamasēšana palīdzēs atslābināties, uzlabot pašvērtējumu un arī labāk izgulēties (atkal jau zīdainim taisnība).
Rādītājpirksts: bailes, paniski stāvokļi. Paberzēšana atgriezīs tonusu un gribasspēku.
Vidējais pirksts: atbild par dusmām (tagad kļūst skaidrāka dažu žestu izcelsme). Niknums un dusmas, lai cik tās būtu taisnīgas pēc būtības, grauj organismu, izraisa galvassāpes, rada pārslodzi sirdij un asinsritei. Lūk, ar līdzsvara atgūšanu strādā vidējais pirksts.
Zeltnesis: skumjas, depresīvi stāvokļi, pasaules skatīšana tumšās krāsās.
Mazais pirkstiņš: neticība saviem spēkiem, nedrošība, šaubas. Starp citu, mazā pirkstiņa masēšanas stimulēta asinsrite palīdz smadzeņu darbībai.
Kā noslēgums šim akupresūras "seansam" varētu būt plaukstas masāža. Tā atbrīvo pozitīvu enerģiju. Jā, arī plaukstu berzēšana pirms paredzamiem panākumiem vairo iespēju, ka panākumi tiešām būs! Pieredzējuši manikīra meistari procedūru vienmēr pabeidz ar harmonizējošu un "galvu sakārtojošu" plaukstu masāžu.