Jeļena Lukjanova

Par pērno – Pērtiķa gadu dziedniece un fenšui konsultante Jekaterina Stankeviča prognozēja, ka tas būs vēl aktīvāks nekā iepriekšējais un daudziem atnesīs jūtamas pārmaiņas, bet vājais ķēdes posms būs sirds un asinsvadu sistēma. Par nīkulīgu garlaicību tiešām sūdzēties nevarējām, tādēļ jautājam Jekaterinai atkal – kā tad būs ar Gaili?

"Uzskati tālāk teikto nevis par fenšui speciālistes ieteikumiem, bet par dziednieces rekomendācijām," bilst Jekaterina. "Nule atnākušais Gaiļa gads solās būt ļoti dinamisks un nepastāvīgs. Ātrs, spilgts, gana neparedzams. Mums jāsaglabā iekšējais vieglums un prieks, lai atbilstu šā gada enerģijām!"

Kā tas būtu jāsaprot?

"Strādājot ar cilvēkiem, es redzu, ka ļoti daudzas problēmas rodas tāpēc, ka cilvēki nepieņem pārmaiņas, pretojas tām, baidās no jaunā, cenšas noturēt to, kas jau gatavs izmainīties.

Gandrīz katrā konsultācijā man nākas runāt par mūsu ķermeņa un emociju saistību. Tie viens no otra ir atkarīgi vairāk, nekā cilvēki raduši domāt. Kad mēs bēdājamies, uztraucamies, pārdzīvojam – saspringst arī mūsu muskuļi. No pastāvīga sasprindzinājuma rodas muskuļu spazmas, pasliktinās asinsrite, orgāni sāk strādāt sliktāk. Es stāstu acīmredzamas lietas, kas it kā zināmas visiem, bet daudzi nezin kādēļ domā, ka nevarētu būt tik vienkārša atbilde uz jautājumu "kāpēc es tik slikti jūtos?"."

Tāpēc dziedniece uzskata, ka mūsu dinamiskajā pasaulē šajā gadā galvenais ir saglabāt mieru. Priecāties par to, kas mums ir, sagaidīt pārmaiņas nevis ar bailēm, bet ar interesi – kā bērni, kuri ik dienu atklāj jaunu pasauli. Viņi ir atvērti un vienlīdz priecājas gan sauli, gan par lietu un vēju...

Svarīgi atcerēties, ka vispastāvīgākā lieta mūsu pasaulē ir pārmaiņas, atgādina Jekaterina. Nekas nepaliek tāds, kā bijis, – viss un vienmēr mainās. Un mūsu vieglums, elastība, nepretošanās pārmaiņām ir mūsu veselības ķīla.

Dziednieces ieteikums – būt viedākiem, saglabāt mieru notikumu vētrā, priecēt sevi ar košām lietām, fizisku aktivitāti, komunikāciju ar draugiem. Mainīt pašiem kaut ko sevī, apstākļos, paradumos. Meklēt jaunas pieejas veciem jautājumiem. Pārslēgt uzmanību no negatīva uz pozitīvu, neļaut sev iekrist žēlabās un tiesāšanā.

"Man patīk stāsts par ķēniņa Zālamana gredzenu, uz kura bijis iegravēts "... un arī šis pāries...". Bet viedā ķēniņa padoms bija šāds: "Kad uznāks lielas dusmas vai milzīgs prieks, paskaties uz šo uzrakstu, un tas tevi apskaidros. Tajā tu atradīsi glābiņu no kaislībām!""
Jautāju par labvēlīgajiem un nelabvēlīgajiem virzieniem, kas katru gadu mainās. Jekaterinu tas uzjautrina: "Ja runājam par ķīniešu tradīcijām, no kurienes viss fenšui arī sācies, – vai kaut reizi esi dzirdējusi, ka Ķīnas imperators katru gadu pārbīdīja savu gultu atkarībā no zvaigznēm? Nē. Bet Aizliegtā Pilsēta taču ir būvēta pēc visiem fenšui principiem!" Viņa atgādina, ka, piemēram, spoguļu, kurus tagad dažādi avoti māca nekarināt tur vai šeit, lai neaktivētu "slikto" enerģiju, tolaik vispār nemaz nebija!

"Mājokļu dizaina principi eksistē, un tie nebūt nav tik mistiski un neskaitāmi kā zvaigznes debesīs. Tieši pretēji – tie ir gana vienkārši un saprotami," fenšui speciāliste aicina ievērot vismaz to, kas attiecas uz veselību. Kādēļ riskēt, ja var izmantot dabas likumības savas dzīves kvalitātes uzlabošanai?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!