ārsts, zēns, bērns, puika, ausis, dzirde, adenoīdi
Foto: Shutterstock

25. februāris ir Starptautiskā kohleāro implantu diena. 2016. gadā Latvijā bija reģistrēti 1106 bērni ar paliekošiem dzirdes traucējumiem. Lūk, piedāvājam dažus īsus stāstiņus, kā kohleārais implants spējis paveikt teju burvestīgas lietas!

Nu jau vairāk nekā 10 gadus smagākajos gadījumos bērniem ir iespēja tikt pie valsts apmaksāta kohleārā implanta, bet pirms tam bērnu vecāki šim mērķim bija spiesti vākt ziedojumus. Kopumā šajos gados implantu ieguvuši 213 bērni. Vairāki no viņiem nu jau ir pieauguši, "bet mēs joprojām viņus uzskatām par savējiem" – saka Latvijas Bērnu Dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe.

Kohleārais implants ir protēze, kuras vienu daļu ķirurģiskas operācijas rezultātā ievieto zem ādas. Ārējā daļa turas pie pirmās ar magnētiņu. Dzirdēt dzird visi, kuriem ir šis implants, bet, vai no dzimšanas nedzirdīgs bērns varēs iemācīties klausīties, runāt un spēs integrēties dzirdīgo vidē, tas atkarīgs no daudziem citiem apstākļiem. Pasaulē ir aptuveni miljons kohleāro implantu lietotāju. Par to, kā implants ir mainījis bērnu dzīvi, lasi arī portāla "Cālis" rakstā šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!