Foto: Shutterstock
Šajā rakstā aprakstītais, iespējams, nav nekāds iepriekš nedzirdēts jaunums. Šeit uzsvars ir likts uz to, ka to tik tiešām ir jāsāk darīt, nevis tikai par to lasīt, klausīties vai pierakstīt. Lai kaut kas dzīvē notiktu un mainītos, ir tiešām jādara. Un jāsāk ir jau tagad!

Mēs esam daudzdimensionālas būtnes. Tāpat kā mūsu ķermenim, prātam un garam ir jābūt vienotā līdzsvarā, tāpat arī katrai no šīm daļām savā būtībā ir jābūt vienotā līdzsvarā. Un, tikai esot līdzsvarā visām daļām, mēs varam pilnvērtīgi augt un attīstīties. Piemēram, katram orgānam ir jāstrādā vienoti ar pārējiem orgāniem, lai visa kopējā sistēma pienācīgi darbotos. Katrs orgāns ir savienots ar mugurkaulu un caur to – ar smadzenēm. Ja viens orgāns sūta nepareizu signālu uz smadzenēm, visa kopējā sistēma tiek ietekmēta. Tāpēc arī katram orgānam pašam par sevi ir jāstrādā vienoti un visiem orgāniem kopā ir jāstrādā vienoti. Šeit parādās tā nozīme, ko patiesībā spēlē katra mūsu ķermeņa šūna. Katra šūna ir svarīga!

Mūsu ķermeni var salīdzināt ar automašīnu. Katrs mēs piedzimstam ar savu. Citam tas ir "Mercedes", citam "Opel", citam tā ir "Mazda", citam – "BMW". Un neviens auto nav slikts vai labs, katram ir savas priekšrocības, savi ekspluatācijas apstākļi un prasības, un ir svarīgi tās apzināt un noteikt pēc iespējas agrāk.

Lai arī kā mēs apņemtos sākt ēst veselīgi, neēst ātro ieskrietuvju ēdienu un lietot uzturā vairāk zaļumus un dārzeņus, tas neko diži daudz nemainīs, jo ķermenis vispirms ir jāattīra.

Mēs esam visu savu iepriekšējo dzīves gadu rezultāts. Tas, kādus lēmumus esam kādreiz pieņēmuši, atspoguļojas šodienā. Sākt ēst veselīgāk, neveicot nekādu attīrīšanos, ir tāpat, kā 20 gadus vecai (vai cik nu mums katram to gadu ir) automašīnai sākt pildīt jaunākās paaudzes degvielu un cerēt, ka auto ielās tagad "lidos". Nav jēgas vecā automašīnā pildīt spicāko degvielu, ja pirms tam nenomaina degvielas filtru! Tāpat nav lielas jēgas sākt ēst pasaules veselīgākos ēdienus, pirms tam neattīrot savu ķermeni no visa vecā paliekām.

Es nesaku, ka sākt ēst veselīgi ir slikti! Tas vienkārši var izrādīties lieki, jo ķermenis nemaz nespēj uzņemt visu to labumu, ko sevī liec iekšā. Mūsu zarnas ir kā caurules, kuras caur savām sieniņām uzsūc visu ķermenim nepieciešamo. Un visu to, kas nav nepieciešams, visu, kas tiek klasificēts kā nevajadzīgs, ķermenis cenšas pēc iespējas neitralizēt un ātrāk no tā tikt vaļā, t.i., izvadīt ārā. Taču daudzu gadu gaitā dažādu iemeslu dēļ liela daļa to nevajadzīgo savienojumu un vielu nemaz netiek izvadītas ārā. Tās krājas zarnās, pūst un burtiski salīp gar zarnu sieniņām, kur tās aizsprosto gan eju, gan brīvo uzsūkšanās virsmu visai jaunuzņemtajai pārtikai. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc attīrīšanās ir tik nozīmīga.

Pats vienkāršākais ķermeņa attīrītājs ir ūdens!

Ūdens ir universāls šķīdinātājs, jo tas šķīdina vairāk vielu nekā jebkurš cits šķidrums. Tas nozīmē: lai kur arī ūdens plūstu – vai caur zemi, vai caur mūsu ķermeni –, tas sev līdzi paņem dažādas ķīmiskās, minerālvielas un uzturvielas. Tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri uzņemt ūdeni.

Cik daudz? Par to mūsdienās katram ir savs viedoklis, bet svarīgi atcerēties, ka nepietiekams uzņemtā ūdens daudzums arī var būt par iemeslu dažādām kaitēm un slimībām. Tāpēc, pirms lietot jebkādus medikamentus, labāk pārliecināties, ka uzturā tiek uzņemts pietiekami daudz ūdens. Un tikai tad jāskatās, vai ķermenim ir kāda vaina. Ir jānosaka, vai ķermenim tiešām ir kāda kaite, vai arī tas ir vienkārši dehidrējies.

Otra svarīgā viela – sāls

Foto: Shutterstock

Tikpat svarīgi, cik uzņemt pietiekami ūdeni, ir nepieciešams uzņemt sāli.

Sāls ir guvis neslavu cilvēku vidū, un daļa cilvēku ļoti izvairās no tā lietošanas uzturā. Viss, ko mēs uzņemam pārāk daudz, nenāk mums par labu. Taču tas nenozīmē, ka no sāls ir jāatsakās pavisam! Kas ir pirmais, ko slimnīcā ārsti mums dara, ja esam nokļuvuši nelaimē? Ielaiž vēnās fizioloģisko šķīdumu, kas patiesībā ir 0,9 % nātrija hlorīda šķīdums ūdenī. Nātrija hlorīda koncentrācija fizioloģiskajā šķīdumā ir vienāda ar sāls koncentrāciju asinīs.

Sāls darbojas kā elektrolīts organismā, un tam ir nepieciešams ūdens, kurā šķīst. Zilais sāls, melnais sāls, rozā sāls, jūras sāls – visi der, jo dabīgajā sālī ir līdz pat četras reizes vairāk elektrolītu nekā rūpnieciski ražotajā pārtikas sālī. Dažādas alerģijas, astma, autoimūnās slimības un epidēmijas – iespējams tikai tāpēc, ka ķermenī ir elektrolītu deficīts.

Elektrolīti ir vielas, kas satur brīvus jonus. Tādi elektrolīti, kā piemēram, nātrijs, kalcijs, hlors un kālijs palīdz ķermenī vadīt elektriskos impulsus. Elektrolīti, izšķīstot ķermenī, ieņem pozitīvu vai negatīvu lādiņu. Tas ļauj tiem vadīt strāvu un pārvadīt elektriskos lādiņus caur ķermeni. Šie lādiņi ir ļoti nepieciešami tavam ķermenim, un tie piedalās smadzeņu, nervu un muskuļu darbībās, kā arī jaunu audu veidošanā.

Pievieno savam ūdenim ik rītu jūras sāli un pavēro, kā uzlabojas tava pašsajūta!

Negatīvi lādētais attīrītājs māls



Visparastākā, visām dzīvajām radībām pieejamākā, vispielietotākā un visefektīvākā attīrīšanās metode uz šīs zemes ir māls.

Vai tas būtu bentonītmāls vai baltais kalcija māls, vai arī sarkanais dzelzs māls – šajā gadījumā visi der. Ne velti mālu ļoti bieži izmanto dažādos skaistumkopšanas produktos, sejas maskās, spa populāras ir māla procedūras... Izstrādāti arī dažādi mālu attīrīšanās dzeramie pulveri, ēdamās tabletes un kapsulas.

Māls ir viens no spēcīgākajiem attīrītājiem, jo ir nepieciešams kaut kas ļoti stipri negatīvi lādēts, lai tas spētu sev pievienot vielas un savienojumus, kas ir ļoti spēcīgi pozitīvi lādēti.

Biežāk sastopamās pozitīvi lādētās vielas un savienojumi mūsu ķermenī ir plastmasa, zāles un medikamenti, dažādas naftas izejvielas, smagie metāli u.c. Visas šīs vielas mēs uzņemam savā ķermenī lielākoties kā blakusproduktus no pārtikas un tās dažādajiem iesaiņojumiem, košļājamās gumijas, dzērienu plastmasas pudelēm un skaistumkopšanas līdzekļiem.

Ikdienā lietojamā aktivētā ogle


Arī aktivētā ogle ir ļoti spēcīgi negatīvi lādēta un no ķermeņa spēj izvākt, uzsūkt visu "+" lādēto.

Cik tieši spēcīga ir tās iedarbība? Zinātnieki ir veikuši pētījumus ar laboratorijas pelēm, kurām pie pārtikas tika pievienota aktivētās ogles deva. Laboratorijas peļu mūža garums parasti ir ap 24 mēnešiem, ne vairāk. Un šīm pelēm, kas jau bija gandrīz 24 mēnešus vecas un savā mūža norietā, mūža garums palielinājās par 43%!

Tādu ietekmi uz organismu var atstāt aktivētā ogle.

Ja tu esi saindēts – iekodusi čūska, varbūt arī skorpions, sakoduši odi vai moskīti –, uzliec koduma vietai mazliet ūdeni un aktivēto ogli un pavēro, kā koduma vieta dzīst.

Aktivēto ogli var dzert kaut katru dienu. Sāc ar mazu devu un lēnām var to palielināt līdz 500 mg vai vairāk (pēc pašsajūtas). Daudz un dažādos pētījumos 15 gadu laikā neviens pētnieks nav atradis nekādu aktivētās ogles ietekmi uz ķermenī uzņemtajām barības vielām. Tas nozīmē, ka ogle nespēj ietekmēt mūsu uzņemtās pārtikas uzsūkšanos ķermenī.

Ogli var lietot arī kā ļoti iedarbīgu zobu balinātāju. Ar to arī var mazgāties un jo īpaši mazgāt paduses, lai novērstu nepatīkamu aromātu.

Zinātnieki ir atklājuši tādu ogles molekulu, kas sastāv no 60 oglekļa atomiem izkārtotiem telpiskā čaulā. No ārpuses tā līdzinās futbola bumbai, kas veidota no atsevišķiem piecstūriem un sešstūriem. Zinātnē to sauc par bakminsterfulerīnu (Buckminsterfullerene) vai vienkārši C60. Dabā šī molekula ļoti mazos daudzumos ir sastopama skursteņu sodrējos, sveces dūmos, koksnes pelnos un īpaši zibens spertu koku pelnos. Zinātnes doktors Fati Musa (Dr.Fathi Moussa) 18 bakminsterfulerīna izpētes gadu laikā ir veicis dažādus pētījumus. Viens eksperimentus tika veikts ar laboratorijas pelēm, kurām iepotēts tetrahlorogleklis CCl4 – tam ir toksiska iedarbība uz aknām, nierēm, centrālo nervu sistēmu un tā rezultātā ķermenī attīstās audzējs. Visām pelēm tika iepotēta vienāda deva CCl4, bet pusei pēc tam papildu deva ar bakminsterfulerīnu C60. Visām pelēm, kurām netika dota C60 deva, drīz attīstījās vēzis, dažādi audzēji un tās nomira, bet ar C60 potētajām pelēm nekas tāds netika novērots!

Aktivētā ogle slēpj daudz lielāku potenciālu mūsu ilgmūžības nodrošināšanā, nekā mums šķiet.

Kārtējo reizi patiesa izrādās mūsu pašu dainu divrinde:

"Jo es melnas ogas ēdu,
Jo es pati balta augu."

Melns ēdiens liek mums dzīvot ilgāk.

Kontrasta temperatūra

Vēl viena ļoti svarīga ķermeņa attīrīšanās ir saistīta ar ķermeņa pakļaušanu pārmaiņus lielai siltuma un aukstuma ietekmei.

Šāda pakļaušana siltuma–aukstuma ietekmei uzlabo ķermeņa šķidrumu cirkulāciju, un tai ir ļoti nozīmīga loma veselības atgūšanā un saglabāšanā. Ķermeņa šķidrumu cirkulāciju ļoti ievērojami uzlabo karsta/auksta duša.

Siltam ūdenim ir atslābinoša iedarbība, tas palīdz noņemt stresu un saspringumu. Auksts ūdens palīdz novērst iekaisumu un stimulē toksīnu izdalīšanu no ādas un limfas.

Hidroterapija ir metode, kurā izmanto ūdeni dažādās temperatūrās un spiedienā, lai veicinātu organisma attīrīšanos un dziedināšanu.

Kad ķermenis tiek pakļauts aukstai temperatūrai no ārpuses, visa ķermeņa šķidrumu plūsma ir vērsta uz iekšpusi – uz iekšējiem orgāniem, lai pasargātu un sildītu tos, kas ir dzīvībai daudz svarīgāki.

Ārpuses temperatūrai palielinoties, ķermeņa šķidrumu plūsma kļūst vērsta uz ārpusi uz ādu. Un tas, šādi mainoties temperatūrai no aukstas uz karstu uz aukstu uz karstu, liek plūsmai kustēties uz iekšu un uz āru, gluži kā akordeonam vai švammei. Šādai kustībai ir potenciāls atbloķēt aizsprostotus ceļus, palielinot ķermeņa detoksikāciju un uzturvielu transportu pa visu ķermeni.

Kam ir domātas siltas dušas un kam – aukstas? Pastāv uzskats, ka siltas dušas padara mūs mazliet miegainus un nomierina, bet savukārt aukstas dušas ir domātas, lai mūs pamodinātu un uzturētu muskuļus tonusā.

Bet, kā jau vienmēr, realitāte mēdz būt mazliet citāda.

Siltas dušas nepadara mūs miegainus, jo pie lielāka siltuma mēs neguļam labāk. Padomā par to, kad bija pēdējā reize, kad tu izbaudīji gulēšanu karstajos vasaras vakaros? Ja ar segu ir par karstu, tad bieži vien guli tikai ar palagu vai pat bez tā un izbaudi vēsumu.

Tā vietā siltās dušas ir domātas dziļai ādas attīrīšanai, jo siltais ūdens atver ādas poras, lai visi netīrumi no iekšējiem ādas slāņiem var nākt ārā.

Aukstām dušām ir citas priekšrocības:

  • uzlabota cirkulācija,
  • labāks miegs,
  • svara zaudēšana,
  • uzlabots muskuļu tonuss un muskuļu masas pieaugums (vīriešiem, jo aukstais ūdens paceļ testosterona līmeni).

Taču aukstajām dušām nav dziļās ādas tīrīšanas efekta, jo aukstais ūdens liek visām porām aizvērties ciet. Tāpēc ir jāapvieno siltais ar auksto, lai iegūtu labumu no abiem!

Ir dažādi veidi, kā izmantot aukstās un karstās dušas, katram jāatrod sev piemērotākais veids.
Ilgmūžībai attīrīšanās ir daudz svarīgāka par uzturvielām. Tas ir ļoti svarīgi, jo – ja mēs spējam iztīrīt, detoksēt un pienācīgi barot savu ķermeni, mūsu smadzenes sāk arī labāk strādāt, kļūst mazāk miglainas.

Ja mēs varam iztīrīt un pienācīgi barot savu ķermeni, tad mēs kļūstam par absolūti citu cilvēku, mēs spējam paši sevi dziedināt, lai arī kas tā būtu par slimību. Jo mūsu ķermenis ir pašdziedinošs organisms, tam ir pašam sava iebūvētā inteliģence, kas zina un prot pati sevi salabot – tik ilgi, kamēr mēs aizvācam prom visus šķēršļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!