Foto: Shutterstock
Šķiet, šis ir viens no ikdienā visbiežāk dzirdētajiem "sadzīves maģijas" principiem. No kurienes tas radies un vai tajā varētu būt arī kāda druska patiesības? "Orākuls.lv" uzklausa ekspertus, bet secinājumi paliek tavā ziņā.

Pirtnieks un garīgais taisnotājs Vilnis Lejnieks saka – ar šādiem aizspriedumiem jeb ticējumiem nākas sastapties katru dienu. Kundze, zābakus novelkot, cīnās, saliekusies deviņos līkumos, bet somu zemē neliek, jo citādi naudiņa izbeigsies... Vilnis uzskata, ka svarīgāks drīzāk ir maks, ko glabājam somā, nevis pati soma. "Mans skaidrojums būs enerģētiski praktisks – no zemes tu nācis, par zemi tu paliksi. Zeme dod pārticību, un zeme to arī var paņemt, tāpēc jāsargā jau saņemtais!"

Arī kulturoloģe, ezotēriskās studijas "Supernova" vadītāja Olga Vlasova piekrīt: "Man šķiet, ka visi tautas ticējumi glabā sevī gluži praktiskus ieteikumus. Turklāt – neviens nekad par šādu tēmu nav veicis pētījumus, citādi, piemēram, visas slāvu nelaimes varētu izskaidrot ar to, ka viņi liek somas zemē, naudu – uz galda, banknoti saņem ar nepareizo roku, atkritumu kastes iznes pēc saulrieta un neskūpsta naudas krupīti..."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!