20. un 21. maijā norisināsies trešais Starptautiskais zināšanu festivāls "Helsus". Tā rīkotāji sola vienkopus sapulcēt vairāk nekā 200 Latvijas un ārvalstu speciālistu un uzņēmumu, kuri rūpējas par cilvēka ķermeņa un gara veselību. Darba specifikas dēļ esmu pabijusi divos pirmajos un nu pošos arī uz šo Un tam ir pieci iemesli.

Pirmām kārtām, mani fiziskās un garīgās veselības tēmas interesē tīri profesionāli un vēl vairāk – cilvēciski. Bet vēl vilinošāka ir iespēja izmēģināt dažādas jogas, mandalu dejas un biodeju, cigunu un citas fiziskas aktivitātes. Šīs nodarbības maksā pietiekami lielu naudu, lai negribētos pirkt kaķi maisā, tāpēc šāda izmēģināšanas iespēja man šķiet pievilcīga. (Tiesa, pērno gadu pieredze brīdina, ka visu paspēt tik un tā nevarēs, rūpīgāk jāizlasa programma.)

Otrkārt, man kā praktizējošai astroloģei ir interesanti paklausīties kolēģos. Tas vienmēr ir apvārsni paplašinoši – redzēt, kā strādā kolēģi, bet reti kur var atrast tik daudz astrologu vienuviet, turklāt darbībā. "Helsus" rīkotāji sola, ka būs arī citas pašizziņas prakses – krāsu terapija, aroma terapija, socionika, numeroloģija, psiholoģijas metodes. Tiesa, šogad festivāls cenšas norobežoties no dažādiem mantikas un maģijas novirzieniem, par ko man personiski ir ļoti žēl. Nu nekas, ir jau arī vēl citi festivāli, kur rūnas, taro, talismani un tamlīdzīgas lietas pētāmas.

Treškārt, šī ir iespēja dzirdēt lektorus, kuros tiešām gribas ieklausīties (diemžēl manā steidzīgajā ikdienā nekādi neierūmējas vēl kāda lekcija, kaut vai vebināra formātā). Bet, ja nu reiz tu, cilvēk, esi nokļuvis Pasta salā, tad visa diena tik un tā darbiem nošmaukta un ar mierīgu sirdsapziņu var paklaustīties, kas profesoram Danilānam sakāms par uzturu, psihlogam Ansim Jurģim Stabingim – par apzinātību un latviskuma kopējai Irēnai Saprovskai – par gadskārtām. Vēl, protams, ir īpašā vieslektore Ulrike Granogere (Ulrike Granõgger) ar lekciju "Čakras un laiktelpas ģeometrija" (lekcija notiks Jelgavas pilī), taču tā, kā noprotu, ir intelektuāla "delikatese" sagatavotiem "gardēžiem".

Ceturtkārt, mani tiešām interesē, kā rīkotāji būs tikuši galā ar gluži sadzīviskiem jautājumiem – navigācijas zīmēm festivāla teritorijā, norādēm uz labierīcībām un pārējo, kas palīdz visu meklēto atrast un bez emocionāla un fizioloģiska stresa izbaudīt. Minu to tādēļ, ka pērn festivālā aptaujātie cilvēki šo minēja kā vietu uzlabojumiem. Sak', dārzu daudz: Dvēseles, Fiziskās kultūras, Vides, Veselības, Uztura, Sevis izziņas un Bērnu/Izglītības dārzs – gribas saprast, kur viens sākas un otrs beidzas. Un tad vēl aktivitātes uz skatuvēm, Iedvesmas teltī un dārzu kupolos (tas arī ir kaut kas jauns!)

Nu, un piektkārt (un galvenokārt), man gribas redzēt un just, cik daudz ir to, kuriem šīs gara, dvēseles, veselības un veseluma tēmas svarīgas. Varētu pat teikt, ka personiski es to uzskatu par šīs zemītes izdzīvošanas jautājumu.

Ak, jā, ņemiet vērā, ka iepazīšanās un izmēģinājumi gluži par brīvu vis nav, neaizmirstiet paņemt līdzi skaidru naudu! Turklāt solīts arī brangs "Helsus" tirdziņš.

Un arī bērnus droši var ņemt līdzi – pieredze liecina, ka dažādās darbnīcas un aktivitātes mazajos izraisa pietiekami daudz sajūsmas, lai vecāki varētu netraucēti izbaudīt kādu pirti, jogas nodarbību vai ko citu pēc sirds patikas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!