Laiks, kad kukaiņi mostas un sāk savus "darbus", ir sācies. Bites nav izņēmums, tām aktīvi jāvāc ziedu nektārs, bet, ja bite iekodusi bērnam, vecākiem var rasties kreņķi. Ir tiem pamats vai nav, atkarīgs no katra bērna individuālajām reakcijām. Ir mazuļi, kuriem pēc bites koduma var rasties alerģiska reakcija, cits varbūt tikai sajutīs mazu sāpīti, bet citādi – nekā briesmīga. Par to, kas būtu jādara, ja bite dzeloni ielaidusi tieši tava bērna maigajā ādiņā, stāsta veselības centra "Vivendi" ģimenes ārste Lāsma Četverga, kā arī piedāvājam iepazīties ar mammu ieteikumiem no pašu pieredzes, kurā viņas dalās "Cālis" forumā.
Cilvēka organisma reakcija uz bites kodumu var būt dažāda. Vieniem var parādīties tikai tūska koduma vietā, bet citiem tūska var attīstīties plašāk. Pēc bites koduma var iedzert pretalerģijas zāles vai arī kādu pretsāpju līdzekli, ja sāpes ir izteiktas. Savukārt, ja pretalerģiskie līdzekļi nepalīdz, ir jūtams diskomforts, tad jāvēršas pie ārsta pēc palīdzības.
Ja bite ir iedzēlusi, piemēram, rokā un pēc tam sapampst visa roka, nevis tikai koduma vieta, arī tad ir jāvēršas pie ārsta. Īpaši kavēties nedrīkst, ja bites koduma dēļ ir apgrūtināta elpošana vai ja bite ir iekodusi, piemēram, auss ļipiņā, tā rekomendē daktere.