Es adoptēju bērnu vai kļuvu par audžumammu: stāsti no visas Latvijas
Foto: Shutterstock
Latvijā joprojām darbojas pietiekami daudz bērnu namu, kuros dzīvo ap 2000 bērnu. No dažu dienu vecuma līdz pat 18 gadus veciem jauniešiem. Viņiem nav blakus mammas un tēta, nav īstu māju ar savu kaktiņu – tikai auklīte, skolotāja, medicīnas māsa, pavārīte, apkopēja, kurinātājs... Un viņu dzīve, tāpat kā ģimenēs augušo bērnu, rit uz priekšu. Kaut kā...

Bērnu namos var nonākt dažādu apstākļu dēļ – zaudēti vecāki un nav radinieku, kuri uzņemtos bērnu izaudzināt, tie ir bērni, kuru vecākiem atņemtas aprūpes tiesības viņu dzīvesveida dēļ. Patiešām, iemeslu var būt gana daudz, bet ne jau bērni tos radījuši, tā ir pieaugušo atbildība.

Bet viņi tur dzīvo – cits ilgāku laiku, cits īsāku, cits visus 18 gadus, kamēr sasniegts vecums, kad bērnu nama durvis jāaizver, lai sāktu pašam savu, nu jau pieauguša cilvēka dzīvi. Bet katrs no bērniem sirsniņā sapņo, ka reiz notiks brīnums, ka atbrauks pakaļ mamma, omīte, cita tante, kura vēlēsies sniegt mīlestību, jo viss cits jau šiem bērniem ir – mantas, grāmatas, siltums, pajumte, apģērbs, trūkst tikai mīļuma, uzmanības un beznosacījuma mīlestības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!