<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@domenika">Tiko Giorgadze</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Viens no priekšmetiem, kuriem (droši vien pelnīti) tiek piedēvētas maģiskas īpašības, ir spogulis. Senlaikos, kad spoguļi tikko ienāca bagāto ļaužu mājās, dažviet cilvēki baiļojās, ka tas "zog dvēseli". Līdz mūsu dienām saglabājies ticējums, ka mājās, kurās ir nelaiķis, spoguļi aizklājami un ka spoguļi plīst uz nelaimi. Lūkosim, kas ir šo ticējumu pamatā!

Aptuveni tādi, kā mēs tos pazīstam, spoguļi parādījās pirms gadiem 500. Taču jau bronzas laikmeta apbedījumos atrastas atspoguļojošas plāksnītes (un tas nozīmē, ka jau tolaik spogulis skaitījās maģisks priekšmets).

Liela daļa ar spoguļiem saistīto ticējumu, šķiet, balstās uz to, ka spogulī mīt tāds kā īpašnieka enerģētiskais dubultnieks, un saplīšana tādējādi var tikt saistīta ar tās – otrās – pasaules sabrukumu, par kuru iemītnieks–dubultnieks noteikti nepriecājas un lūkos atriebties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!