<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@whitney_wright">Whitney Wright</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Varam tikai minēt, vai skaidri un gaiši bībeliskais Jēkaba vārds savulaik piesaistījis šim kalendāra datumam jau izsenis atzīmētu dienu vai kā citādi. Tikpat grūti pateikt, vai šo svētku senākais slānis attiecas uz konkrētu datumu – 25. jūliju – vai varbūt tā aprēķināšanā ņemti vērā arī Mēness ritmi.

Visa augstāk minētā gaismā domāju, ka simprocentīgi paļauties uz Jēkaba dienas, dēvētas arī par Maizes un Saimnieku dienu, pareģojumiem nevar, taču – kas mums liedz ielūkoties ticējumu pūrā tīri aiz zinātkāres?

Piemēram, šis ticējums: ja Jēkabs iekrīt jaunā Mēnesī, rudzi jāsēj ar jauno sēklu; ja iekrīt vecā Mēnesī, tad jāsēj ar veco sēklu. Mēnesis mums šobrīd jauns, un, ja datums pareizais, tad izvēle skaidra. Savukārt par šāgada sējumiem senči sprieduši tā – kas līdz Jēkaba dienai neizplaukst, tas krīt astagalī (respektīvi – līdz rudenim nenogatavosies).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!