<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@arstyy">Austin Neill</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Vai zini, kur sākas tā robeža, aiz kuras amatnieks kļūst par mākslinieku? Amatnieks ir tas, kurš savas profesijas ietvaros pēc parauga var pagatavot jebkuru labu lietu, bet mākslinieks ir tas, kurš spēj radīt kaut ko principiāli jaunu. Un tam visam ir tiešs sakars ar tavām smadzenēm.

Katrs no mums kaut kur vai no kāda ir mācījies. Kā tiek veidots apmācības process? "Neizgudro jaunu velosipēdu!" – daudzi no mums bērnībā un ne tikai ir dzirdējuši šo frāzi. Nedomā, dari kā visi! Britu stila militārā sistēma iet vēl tālāk – instrukciju iekalt no galvas pa paragrāfiem un punktiem... Lai gan – kāda atšķirība – citēt militāro reglamentu, ugunsdrošības noteikumus vai svētos rakstus. Citātam trūkst paša galvenā – radošas pieejas!

Domas smadzenēs iestaigā ierastus ceļus, katra jauna taka tiek izlauzta ar pūlēm, bet tās taciņas, kuras nelieto, ar laiku aizaug. Cilvēki pat izdomājuši attaisnojumu savai nedomāšanai: smadzeņu šūnas neatjaunojas, tāpēc nevajag domāt!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!