šimpanze pērtiķis primāts
Foto: Shutterstock
Pie ķīniešiem viss ir drusku citādi – re, arī augusts viņiem sākās tikai pirms nedēļas, tāpēc mēs droši varam parunāt par prognozi šim mēnesim. Šoreiz – no senās Ķīnas astroloģijas redzespunkta.

Rietumu astroloģijā darbojas un notikumus nosaka Saule, Mēness, Jupiters un citas planētas, bet Austrumu zemēs visu izsaka ar dabas parādību savstarpējām attiecībām. Austrumu astroloģijā visi divpadsmit zvēri sakārtojušies četrās sezonās – katrā pa trim.

Katras sezonas pirmais zvērs ir varens lēcējs. To sauc par Pasta zirgu – tajā mēnesī notiek vislielākā kustība un pārvietošanās.

Otrais ievelk elpu, pasmaržo un iemīl šo sezonu – tas vairāk atbild par mīlas priekiem un nedienām un to sauc par Persika ziedu.

Savukārt trešajam ir tēlains nosaukums – Elegantais pārklājs. Tas uz mirkli dod iespēju apstāties un vērtēt, cik radoši esam šo sezonas pēdējo mēnesi pavadījuši.

Savukārt to, kāda elementa dzīvnieks tas būs, nosaka radošais aplis.

Koks sadegot rada Uguni – nākamo elementu.

Uguns izplēnot rada Zemi.

Zemes dzīlēs rodas Metāls.

Metālu kausējot rodas Ūdens plūsma.

Ūdens padzirda Koku, un aplis turpinās.

Šīs vasaras trešais mēnesis jūlijs ir pagājis eleganti radošās mākslinieces Uguns Kazas zīmē, kas rosināja gan darbošanos radošās nometnēs, gan siltas un omulīgas pasēdēšanas draugu lokā vasarnīcās, gan atvaļinājuma prieku baudīšanu brīvā dabā.

Rudens sezonu iesāk augusts jeb Zemes Pērtiķa mēnesis. Atapušies kā sienāži – ai, vasariņa jau nospēlēta, nu jāsteidz visi rudens darbi, kamēr dziļā ziema nav iestājusies. Ja jau Pērtiķis ir Pasta zirgs, tad jāskatās, kāds nu mums tas braucamais būs!

Metāla Pērtiķi varam iedomāties kā varenu lokomotīvi, kas kā nieku velk desmitiem vagonu, Ūdens Pērtiķi – kā varenu burinieku, kas ved mūs ceļojumā uz tālām un nezināmām jūrām un okeāniem. Zemi parasti asociē ar lielu kalnu vai kārtīgu māju... Tātad jocīgs mums pagadījies tas augusta braucamais – māja uz riteņiem.

Atvadāmies no pasēdēšanām pie omulīgās Kazas, aujam kājas un dodamies ceļā. Varam iedomāties skatu, līdzīgi kā svētdienas vakaros, kad visi atgriežas Rīgā. Uz galvenajām šosejām no malu maliņām saplūst auto straume, visi grib ātrāk paspēt, visiem ir plāni, bet – pa priekšu velkas māja uz riteņiem.

Varens lielgabarīta pārvadātājs vienā mierā, lēni un savā nodabā velk pārvietojamo mājiņu. Krava liela, piekabe gara, pretī nāk mašīnas, ne īsti labi varam to apdzīt. Un tā nu velkas un velkas aiz šā pārvadātāja garum gara rinda mašīnu. Tas mūs kaitina, tas mūs tracina. Reizēm gadās kāds pārgalvis ar BMW, kas cērt visai rindai garām, strauji iegriežot kādam tieši priekšā un radot avārijas situācijas.

Var paspēt iegriezt savā joslā, var nepaspēt. Ja šajā laikā, Zemes Pērtiķa mēnesī, kad šķitīs, ka laiks velkas, ka nevar paspēt, ka visas sarunātās tikšanās kavējas, ka sarunas pašas nevedas un bremzējas, rīkosimies kā pārgalvīgi braucēji, tad varam nonākt arī avārijas situācijās!

Taču varam rīkoties gudrāk – ja jau mums jāvelkas aiz šīs lēni un prātīgi braucošās mašīnas, tad palūkosimies pa malām uz ainavu, kam citkārt joņojām garām! Zaudējot ierasto tempu un ātrumu, pašlaik varam pamanīt kaut ko jaunu, ko citkārt vienkārši palaistu garām. Varam prātot, varam meklēt jaunus un neierastus risinājumus. Varbūt ir kāds apvedceļš, varbūt sarunas un pārrunas risināt citādi – ar svaigu un neierastu skatu un piegājienu? Šai mēnesī šķitīs, ka situācija mūs bremzē, bet šoreiz Zemes Pērtiķis to ir veikli izkārtojis, lai mēs atrastu jaunus risinājumus vecām problēmām!

Kāpēc rodas sajūta, ka viss bremzējas un mēs veikli netiekam galā situācijās, kas agrāk neprasīja piepūli?

Kāpēc šķiet, ka mēs runājam, bet mūs neviens nedzird vai nesaprot?

Jebkuru saasinājumu nosaka elementu kontrolējošais aplis. Ja Koks nevar sadegt (trūkst Uguns, kas to aizdezina), tad Koks aug varens un ar saknēm ieķeras Zemē. Tad rodas sajūta, ka mēs nekur netiekam, visi kaut kur dodas, tikai mēs sēžam uz vietas kā sasieti. Ja Uguns nevar izplēnēt pelnos, tad Uguns liesmas izkausē Metālu, un visa mūsu metāliskā koncentrēšanās uz mērķi zūd.

Zemes Pērtiķa mēnesī savukārt Zeme sāk kontrolēt Ūdeni. Un Ūdens – mūsu kustība, mūsu sarunu strautiņu čalas – apklūst, jo milzīga Zemes masa to nospiež un bremzē. Strautiņš, upes gribētu plūst uz jūru, bet neredz to!

Novēlu augustā neskriet kā vējam, lai nav kā mietam jāatduras. Meklē jaunus un nestandarta risinājumus problēmām! Daba tevi piebremzē, bet tikai tāpēc, lai dotu jaunas iespējas. Ieraugi pasauli jaunā gaismā no citas, nezināmas puses!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!