skola, skolēni, klase, tāfele
Foto: Shutterstock
Skolēns skrien pa pilsētu un fotografē jūgendstila mājas, tad kultūras vēstures stundā prezentē savu darbu, bet no savāktā materiāla angļu valodas stundā rada ekskursiju. Bioloģijas kabinetā skolēns rāda mājas pagalmā ar telefonu safilmētās vardes, izveidojis Latvijas karti, kur šīs sugas vardes sastopamas visbiežāk. Skolēni vērtē viens otra darbus, argumentē, diskutē, mācās kopā.

Teju, teju klāt 1. septembris, tāpēc šeit cenšos ilustrēt ideālu mācību procesu, kurā visi mācību priekšmeti ir savstarpēji saistīti un gan skolēni, gan skolotāji ir motivēti apgūt un pielietot jaunākās tehnoloģijas.

Mūsdienās arvien vairāk uz mācīšanos skatās kā uz procesu, kas ir aizraujošs gan tiem, kas mācās, gan tiem, kas skolo. Piemēram, Somijā, kas pazīstama ar šobrīd pasaulē labāko izglītības sistēmu, jau bērnudārzā ļauj bērniem ar nažiem durstīt satrunējušu koku un pētīt no tā bēgošās vaboles. Arī mēs Latvijā saprotam, ka ir beigušies laiki, kad skolotājs kā instruktors stāv klases priekšā, šķirsta grāmatas, diktē tekstu, ko skolēns nākamajā dienā no galvas atstāsta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!