<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/nanagyei/">Nana B Agyei</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>
Tie tēti, kuri ir izglītotāki un labāk sagatavoti, gan dzemdībās, gan pēcdzemdību procesā jūtas daudz drošāk, un var vairāk palīdzēt sievietei. Turklāt viņi parasti neģībst, tā grāmatas "Gribu būt tētis" atvēršanas svētkos atzina dūla Ilze Kuduliņa.

Dūla arī izteica prieku, ka ir tapusi grāmata, kas palīdzēs dzemdību procesam sagatavot ne tikai mammas, bet arī tētus. Pēc Kuduliņas domām, vīrieša klātbūtne dzemdībās ļauj kopā piedzīvot maģisku mirkli, kurā iespējams dalīties un kuru atcerēties visu turpmāko dzīvi. Grāmatas medicīniskā redaktore, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Vija Veisa atzina, ka vīrietis par tēti nekļūst vienā dienā. Tas ir process, kas sākas brīdī, kad cilvēki nolemj kļūt par vecākiem, un turpinās vēl labu laiku pēc bērniņa piedzimšanas. Lai kļūtu par tēti, ir vajadzīgs zināms sagatavošanās posms, kas var ilgt deviņus mēnešus un pat vairāk.

Atzīmējot Tēva dienu, klajā nākusi grāmata "Gribu būt tētis", kas tiek izdota "Roche Akadēmijas" sociālās atbildības projekta "Izglābsim 100 bērnus" īstenošanas gaitā. Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību to bez maksas plānots izplatīt visa Latvijā, īpaši vīriešiem Latvijas reģionos. Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās arī vairāki sabiedrībā zināmi tēti, piemēram, mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis un uzņēmējs Gatis Kokins.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!