Mums – Maza diena, Indijā – Navaratri. Kā svinēt šīs deviņas dienas?
Foto: Shutterstock
Saules stāvokļu galējās robežas ir vasaras un ziemas saulgrieži, bet Navaratri ir laiks tieši pa vidu. Tas ir laiks, kad daba ir līdzsvarā, un meditācija mums palīdz līdzsvarot sevi jo īpaši spēcīgi. Šie senie vēdiskie svētki tiek svinēti divas reizes gadā. Čaitra Navaratri (Vasant Navaratri) svin martā–aprīlī, savukārt septembrī–oktobrī svin Maha Navaratri (Šarad Navaratri). Šogad tā sākums ir 21. septembris, kulminācija (Maha Navami) ir 29. septembris.

Nosaukums "Navaratri" sastāv no vārdiem "nava" (deviņi) un "ratri" (naktis). Vārds "maha" nozīmē "lielais". Navaratri galvenais motīvs ir labā uzvara pār ļauno, tā ir prāta attīrīšana, ego mazināšana, tiekšanās uz dievišķo.

Maha Navaratri laikā tiek piesaistīta dievišķās mātes Durgas enerģija. Durga ir sākotnējā sievišķā enerģija, Visuma māte, viņa sargā pasauli un uztur visu dzīvo. Durga var izpausties daudzās formās – gan kā Parvati, gan kā Gauri, gan Lalita, Lakšmi, Sarasvati, Kali u.c., ietverot sevī gan sievišķīgas, maigās, labsirdīgās, gan arī iznīcinošās formas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!