PantherMedia/Scanpix
Foto: PantherMedia/Scanpix
Skaidrs, ka bērnam vislabākais ir dzīvot un augt ģimenē, kurā ir abi vecāki un kuri viens otru mīl, tomēr gadās arī sliktāki scenāriji, un ģimene, precīzāk sakot, divi pieaugušie nolemj katrs iet uz savu pusi. Tas, protams, var notikt dažādu iemeslu dēļ, bet viens no tiem – cita partnera ienākšana sirdī.

Kas notiek ar bērnu šādos gadījumos? Un atkal – situācijas ir tik daudz un dažādas, bet trīs pētnieki Klāvs Sedlenieks, Andris Saulītis un Kristīne Rolle pēc nodibinājuma "Tēvi" pasūtījuma veikuši apjomīgu pētījumu "Tētis uz 13 procentiem: Latvijas tēvi pēc šķiršanās" un palūkojušies uz šķiršanos arī no šādas prizmas, proti, "jaunie dzīvesbiedri".

Attieksme pret jaunām partnerattiecībām ir atšķirīga atkarībā no tā, vai tās izveidojas šķirtajam tēvam vai mātei. No tēva tiek sagaidīts, ka līdz ar jaunām partnerattiecībām mazināsies bērniem veltītais laiks un uzmanība. Savukārt mātēm jaunie partneri nereti aizstāj nerezidējošā vecāka tiesības un pienākumus. Abos gadījumos bioloģisko tēvu saikne ar paša bērniem mazinās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!