Plāno izveidot mātes piena banku; sāk plašu labdarības kampaņu pirmās aparatūras iegādei
Foto: Publicitātes attēli
Katru gadu Latvijā vairāk nekā 1000 bērnu jeb aptuveni seši procenti no visiem jaundzimušajiem dzimst priekšlaicīgi. Viņiem ir ne vien lielāks risks neizdzīvot, bet arī saskarties ar veselības problēmām nākotnē. Mammas piens ir labākais uzturs jebkuram zīdainim viņa pirmajos dzīves mēnešos, taču vismazākajiem bērniņiem tas ir kritiski nozīmīgs ne vien izdzīvošanai, bet arī turpmākās dzīves kvalitātei, ir pārliecināti neonatologi.

Diemžēl ne visām māmiņām, mazulim piedzimstot pirms laika, ir savs piens. Tāpēc gandrīz visur Eiropā darbojas mātes piena bankas, kur ar krūti barojošās māmiņas var ziedot savu pienu tām mammām, kurām piena nepietiek. Pašlaik Latvija un Rumānija ir vienīgās valstis Eiropā, kurās nav izveidota mātes piena banka. Salīdzinājumam – Igaunijā ir viena, bet Lietuvā pat divas aktīvas mātes piena bankas.

Lai izveidotu Latvijā pirmo mātes piena banku, Latvijas Neonatologu biedrība sadarbībā ar uzņēmumiem "Nutricia" un "Rimi", kā arī Bērnu slimnīcas fondu un priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku organizāciju "Esmu klāt!" ar simbolisku pasākumu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā trešdien, 4. oktobrī, sāka plašu labdarības kampaņu priekšlaikus dzimušo bērnu atbalstam "Dod spēku vismazākajam!", kuras laikā Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti ziedot mātes piena bankas izveidei. Tāpat sabiedrība tiek iedrošināta paust emocionālo atbalstu, gūstot dziļāku izpratni par priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem un viņu ģimeņu vajadzībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!