Smieklu jogas treneris grib uzstādīt Ginesa rekordu Latvijā
Foto: DELFI
"Smieklu revolūcija" Latvijā sākās pirms diviem gadiem pavasarī, kad notika tās pirmais līderu izlaidums. Treneris Artūrs Laimīgais vadīja pirmās smieklu jogas līderu apmācības, kur dalībnieku vidū bija dažādu jomu pārstāvji – gan zobārste, gan uzņēmējs, gan juriste, gan skolotāja. Tagad – pēc nepilniem trim gadiem – serificētu smieklu jogas treneru Latvijā jau ir ap 50, stāsta Artūrs, "LaughterYoga365" vadītājs un Laimes muzeja prezidents.

Īsos vārdos sakot, smieklu joga ir smieklus izraisošu vingrinājumu un jogas dziļās elpošanas paņēmienu apvienojums. Var arī teikt, ka šī joga ir smiešanās māksla un elpošanas zinātne. Smiešanās vingrojumi rada ievērojamas psiholoģiskas un fizioloģiskas pārmaiņas – skābekļa pieplūdumu asinsvados, muskuļu atslābumu, tie uzlabo asinsriti un veicina "laimes hormonu" endorfīnu izdalīšanos ķermenī. Lai uzlabotu veselību ar smiešanos, tai jābūt skaļai un dziļai – smiekliem jānāk no diafragmas. Smieklu jogas nodarbībās smiešanās tiek ierosināta ar vingrinājumiem grupā, ar acu kontaktu un rotaļīgumu, kas noved pie spontāniem un lipīgiem smiekliem.

Smieklu jogai ir arī zinātnisks pamatojums: tā pamatojas faktā, ka ķermenis nevar atšķirt apzinātus – ar gribas piepūli izraisītus – smieklus no spontāniem – gadījuma rakstura smiekliem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!