Galvassāpes un migrēnu noteikti var uzskatīt par vienu no biežāk sastopamajām veselības problēmām sievietes ikdienā. Lielāku uzmanību veselībai un savām sajūtām ikviena sieviete sāk pastiprināti pievērst bērniņa gaidīšanas laikā. Par to, kas noteikti būtu jāņem vērā, ja galvassāpes un migrēna ir arī grūtniecības laikā, stāsta "Domina Shopping" semināra "Gaidību 4diena" lektore, neiroloģe dr. Līga Mekša.
Sākotnēji būtu jāsaprot, ka visas galvassāpes nav migrēna. Migrēnai raksturīgas vidēji vai stipri izteiktas galvassāpes, kuras ilgst no četrām līdz pat 72 stundām. Parasti tās pastiprinās pie ikdienas fiziskām aktivitātēm (piemēram, kāpjot pa kāpnēm), un parasti tās pavada nepatika pret skaņu, gaismu vai smaržām. Migrēnas galvassāpēm raksturīgs, ka tās ir vienpusējas un biežāk pulsējoša rakstura.
Galvassāpes, kuras neatbilst aprakstītajām īpašībām, nav nosaucamas par migrēnu. Migrēnu var izraisīt vai ietekmēt ļoti daudzi faktori, piemēram, sieviešu hormonālās svārstības, stress un uzturvielas, kuras lietojam ikdienā. Bet noteikti ir jāatceras – ja grūtniece sūdzas par galvassāpēm – tas vienmēr ir nopietni novērtējams simptoms arī tad, ja regulāras galvassāpes bijušas pirms grūtniecības.