Svarīgāk ir audzināt nevis čempionu, bet laimīgu bērnu; idejas rezultāta sasniegšanai
Foto: Shutterstock

Kas ir laime? Katram no mums laime ir kas cits: prieks par veselību, to, ka dzīvo harmonijā ar sevi, un to, ko dari, gandarījums par savas ģimenes sasniegumiem. Bieži vien laime ir mazu, skaistu mirkļu summa. Laimes definīcija laika gaitā ir mainījusies, piemēram, vecmāmiņai, kura ir pieredzējusi karu, laime ir jau tad, ja var dzīvot miera laikā.

Cilvēkiem, kas karu nav pieredzējuši, iespējams, "pilnai laimei" vajag daudz vairāk. Tomēr sākt bērnam moralizēt par to, ko viņš nav piedzīvojis (redz, kara laikā bērniem pietika ar mazumiņu, bet tev vajag visu, kas ir veikala plauktos), it nepavisam nebūtu pareizākais, kā bērnam justies laimīgam. Svarīgāk iemācīt bērnam izpratni, ka laime neveidojas no tā, ka nemitīgi sevi salīdzini ar klasesbiedriem un to, kāda modeļa telefons ir viņiem, uzsver Labklājības ministrijas un kampaņas "Maziem mirkļiem ir liela nozīme" radošās komandas pārstāve Aiga Ozoliņa.

Laika gaitā ir mainījusies komunikācija starp bērniem un vecākiem. Mūsdienu bērnus audzina par personībām jau no mazotnes. Bērniem pie ģimenes pusdienu galda ir sava vieta jau no mazām dienām, bērni piedalās sarunās un viņu viedoklis tiek uzklausīts, piedāvājot dažādas iespējas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!