meitene, bailes, vardarbība pret bērniem
Foto: Shutterstock

Noslēgusies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotās akcija "Pārtrauc klusēšanu!" otrā daļa, kas ilga no 21. līdz 26. novembrim. Akcijas laikā uzticības tālruņa speciālisti saņēma 286 zvanus un sniedza 260 psiholoģiskās konsultācijas. Par konkrētiem seksuālas vardarbības gadījumiem saņemti četri zvani, kuros pēc psiholoģiskas palīdzības vērsās gan ģimenes locekļi, gan ģimenei pietuvinātas personas.

"Saņemtie zvani liecina, ka situācijās, kad ģimenē ir piedzīvota seksuāla vardarbība pret bērnu, ir milzīgs šoks un apjukums. Ir nepieciešama kompleksa speciālistu iesaiste, sniedzot palīdzību ne tikai bērniem, bet arī pārējiem ģimenes locekļiem", norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Vairākos citos gadījumos zvanītāji runājuši par seksuālas vardarbības aizdomām, pazīmēm, bērna seksualizētu uzvedību utt., taču nav bijuši gatavi par konkrēto gadījumu sniegt plašāku informāciju vai iesaistīt bērnu tiesību aizsargājošās iestādes.

Pēc diviem zvaniem, informācija par fizisku un emocionālu vardarbību ģimenē nodota sociālajam dienestam un bāriņtiesai lietas tālākai izpētei, bet vienā gadījumā informācija par bērnu tiesību pārkāpumiem izglītības iestādē nodota VBTAI bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem.

Zvanot uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, iespējams ne tikai ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem pret bērniem, bet arī saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju par iespējamajām seksuālas vardarbības pazīmēm un tālāko rīcību, lai to pārtrauktu.

Uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!