ģimenes ārsts, pacients, bērns
Foto: Shutterstock
Kad mēs augām, vide un tehnoloģiju risinājumi bija pavisam citi. Kā saprast, kas interesē digitālā laikmeta bērnus? Mobilie telefoni, planšetes un datori kļuvuši par neatņemamu mūsdienu raksturojošo elementu.

Tehnoloģiju straujā attīstība ir skārusi arī ģimenes dzīvi, jo bez dažādām viedierīcēm mūsu ikdiena un komunikācija vairs nav iedomājama. Tās jau agrā vecumā nonāk arī bērnu rokās, un no tā mēs nevaram izvairīties. Ir jāpieņem, ka viedierīču esamība nav īslaicīgs burbulis, kas drīz pārsprāgs, bet gan būtiska sastāvdaļa mūsu atvases turpmākajā dzīvē, norāda Labklājības ministrijas un kampaņas "Maziem mirkļiem ir liela nozīme" radošās komandas pārstāve Aiga Ozoliņa.

Viss, lai ir ar mēru - vēsta sens latīņu sakāmvārds. Līdzīgi ir ar viedierīču lomu mūsu bērnu un pašu dzīvē. Arvien biežāk novērojams, ka publiskās vietās vecāki ar bērniem nevis pavada laiku sarunājoties, bet katrs sēž savā telefonā vai planšetē. No pirmā mirkļa var šķist, ka šajā situācijā ieguvējs ir sabiedrība, jo bērns ir kluss, mierīgs, kafejnīcu personāls ir apmierināts, vecāki un apmeklētāji pie citiem galdiem var koncentrēties uz savām lietām, bet ne vienmēr tas tā ir.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!