<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@dizplay">Diz Play</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Kad zinātniskajā literatūrā parādījās termins “garīgais intelekts”, jaunais koncepts uzreiz iemantoja lielu uzmanību, jo vairums uzskata un novieto garīgo intelektu virs pārējiem intelektu veidiem. Tādejādi šis intelekta veids ne tikai iekļauj sevī, integrē un apvieno pārējo virzienu intelektus, bet arī individuālajā līmenī nodrošina un sniedz dzīvesprieku, stresa noturību, bet uzņēmumos aug ražīgums, aug izpalīdzīgu darbinieku, izcilu un viedu līderu skaits.

Garīgā intelekta būtība

Kaut gan sabiedrībā joprojām, dzirdot vārdu "garīgs", rodas asociācijas ar reliģiozitāti1, iztēlojoties kādu naivu, ar ne visai kritisku domāšanu apveltītu cilvēku, tomēr arī reliģiozi cilvēki ir dažādi. Garīgajam intelektam nav saistības ar reliģiju – tas ir ar intelektu saistīts konstrukts, kuru zinātniski pēta ar speciāli šim nolūkam izveidotām aptaujām (aptauja latviski būs pieejama "Science & Spirit").

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!