2018. gada veselības budžetā iekļautais papildu finansējums 710 000 eiro apmērā ir ļoti ilgi gaidīts un nozīmīgs notikums ģimenēs, kurās bērniem diagnosticēts cukura diabēts. Aptuveni 30 procenti mazo pacientu diabēta ārstēšanā nepieciešams insulīna sūknis, kura iegādes un uzturēšanas izmaksas līdz šim nācās segt pašai ģimenei vai arī apmaksāt ar Bērnu slimnīcas fonda palīdzību.
Pēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) datiem, insulīna sūkņus ik dienu izmanto 72 cukura diabēta pacienti, bet kopumā ar šo diagnozi slimo 820 bērni. "Ne visiem cukura diabēta pacientiem ir nepieciešams insulīna sūknis, tomēr tiem, kuriem tas ir nozīmēts terapijā, tam ir ļoti liela nozīme. Diemžēl mūsu pacientu vidū ir arī tādas ģimenes, kuras nevar atļauties iegādāties šo ierīci, jo tā cena sasniedz 3500 eiro, turklāt ik dienu papildu ir nepieciešami vienreizējās lietošanas instrumenti, kuri gada laikā ģimenei izmaksā ap 1600 eiro," skaidro BKUS endokrinoloģe Una Lauga – Tuņina.
Veselības ministre Anda Čakša: "Pagājušajā gada nogalē mums izdevās rast finansējumu insulīna sūkņu nodrošināšanai bērniem. Līdz šim Latvija bija viena no retajām Eiropas Savienības valstīm, kas ilgstoši nebija finansējusi insulīna sūkņu izmaksas bērniem, līdz ar to ģimenēm nācās paļauties uz sabiedrības atbalstu. Arī es personīgi uzskatu, ka valsts finansējuma piešķiršana ir būtisks solis – insulīna sūknis nepieciešamības gadījumā būtiski uzlabo bērna dzīves kvalitāti un ļauj viņam būt aktīvam un piedzīvot bērnību."