<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@oscartblair"> Oscar Blair </a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Pirms vairākiem gadiem, sākot savu personīgās un garīgās izaugsmes ceļu, man par to bija vēlme runāt ar ikvienu. Pēc tam nedaudz piezemējos, jo cilvēku aizdomīgie skatieni lika saprast, ka ne visi par to ir gatavi runāt, kam par pamatu ir garīguma asociēšana ar reliģiju. Tad rodas šis jautājums – vai garīgums ir luksuss, kas paredzēts tikai baznīcai, vai tomēr mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa un tā praktizēšana ļauj atklāt sevī apslēptas zināšanas un spēku sevī, kas stresa un steigas pilnajā ikdienā ienes vairāk miera, prieka, harmonijas?

Kas ir garīgums?

Ļoti bieži garīgums tiek jaukts ar reliģiozitāti, taču patiesībā cilvēks var būt reliģiozs, bet pavisam tālu no garīguma. Garīgums nav noteiktas reliģijas vai ticības praktizēšana, bet drīzāk cilvēka izvēlēts ceļš sava patiesā "Es" meklēšanā. Līdz ar to garīguma esence ir savas apziņas atklāšana, par ko filozofijā jau kopš sen seniem laikiem tiek runāts, ka tas "Es", ko cilvēks apzinās, ir ārkārtīgi ierobežots un ļoti attālināts no viņa patiesā, reālā "Es".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!