Dīvaina nosaukuma psiholoģiskas 'kaites' bērniem, kuras var sastapt daudzās ģimenēs
Foto: Shutterstock
Pīters Pens, Karlsons, kurš dzīvo uz jumta, Minhauzens un citi varoņi, ko pazīstam no literatūras bagātīgajiem apcirkņiem… Bet šoreiz nerunāsim par lasīšanu, bet gan to, ka šo un citu grāmatu varoņu vārdā tiek dēvētas dažādas diagnozes, ar kurām var sastapties daudzas ģimenes, pašiem nemaz nezinot, cik dīvainā vārdā tiek dēvētas bērna uzvedības izpausmes.

Piemēram, par Pītera Pena sindromu sāka runāt 1983. gadā, kad kāds amerikāņu psihologs pievērsās tēmai par vīriešiem, kas tā arī nav kļuvuši par pieaugušiem cilvēkiem. Pīters Pens ir Džeimsa Berija pasakas galvenais varonis. Kurš no mums atminas mūžīgo bērnu Pīteru, kura dzīve bija pilna piedzīvojumu un burvestību? Viņa vēlme palikt bezrūpīgajā bērnībā ir cieši saistīta ar daudziem mūsdienu pusaudžiem. Vieni bērni neprot pieaugt, bet citi – to nevēlas.

Un kas ir Lennebergas Emīla diagnoze? Izrādās, tieši tas pats, kas šķietami mistiskie burtu savienojumi UDS un UDHS – hiperaktivitāte un uzmanības deficīta sindroms, par ko pēdējos gados tiek runāts diezgan plaši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!