Sociālantropoloģe: bērnu dzīves ir tās, kas mums stāsta par Latvijas šodienu
Foto: Publicitātes attēli

Uz lielajiem ekrāniem kino nupat nonākusi kino klasiķa Ivara Selecka filma "Turpinājums", kas skatītājus iepazīstina ar piecu dažādu Latvijā dzīvojošu bērnu dzīvi un domām, uzsākot pirmo skolas gadu.

Pirmajā nedēļā to noskatījušies 4200 skatītāju. Savukārt kinokritiķi šo filmu jau atzinīgi novērtējuši, norādot, ka tā ir ne tikai augstvērtīgs kinodarbs, bet arī sava veida unikāls antropoloģisks pētījums par Latvijas iedzīvotājiem. Un ne velti – filmas tapšanā un varoņu atlasē tikusi piesaistīta sociālantropoloģe Dace Dzenovska, kas filmas veidotājiem palīdzēja izvēlēties mūsdienu Latvijas sabiedrības portretējumam visatbilstošākos varoņus. Ko par šodienas Latviju varam uzzināt, ielūkojoties pirmklasnieku ikdienā, un ar kādiem izaicinājumiem bija jāsastopas, palīdzot "Turpinājums" radošajai komandai, stāsta pati sociālantropoloģe.

"Lai atlasītu filmas varoņus, pirmais solis bija domāt, kā bērnu pieredzi veido pilsētvide, lauku vide, reģionālā specifika. Šķita svarīgi domāt par mūsu laikam raksturīgām telpiskām iezīmēm un ar tām saistītiem laika ritumiem, piemēram, deindustrializētām reģionālām pilsētām; plaukstošām lauku saimniecībām; laukiem, kuros darba maz un no kuriem daudzi devušies strādāt uz ārzemēm; Rīgas specifisko demogrāfiju," stāsta sociālantropoloģe.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!