Foto: Shutterstock

Mēness izsenis kalpojis par labu padomdevēju lauku un dārzu kopējiem, tāpēc daudzos kalendāros, arī "Orākuls.lv" Mēness kalendārā īpaši atzīmētas tiem vai citiem darbiem vispiemērotākās dienas. Izdevniecība "Latvijas mediji" tieši šai tēmai jau 22. gadu veido "Sējas un ražas kalendārs". Tajā labi izskaidrots, kā un kāpēc šādi kalendāri darbojas, tāpēc, pirms sākušies lielie darbi, – iepazīsties ar padomiem, ko, pēc šā kalendāra autores domām, tev var sniegt Mēness!

Astrologs var sastādīt cilvēkam iespējamo dzīves plānu, bet pēc kāda scenārija tas realizēsies, atkarīgs no daudziem apstākļiem. Tāpat arī ar sējas kalendāriem – var izskaitļot debess spīdekļu ceļus un pēc tiem aplēst ideālās, optimālās vai nelabvēlīgās dienas kādam lauku darbam. Tas ir mozaīkas rāmis, kurā no maziem iespēju gabaliņiem veidojas veiksmes vai neveiksmes zīmējums.

Liekas, svarīgi visu pareizi prognozēt, tad drošība un veiksme garantēta. Jebkura prognoze balstās uz datu kopumu, bet tā vienmēr būs vairāk vai mazāk veiksmīga interpretācija. Nav garantijas, ka viss notiks tā, kā varētu būt pēc aprēķinātajiem modeļiem. Tāpat ir ar sējas kalendāriem. Pēdējā laikā pieejami daudzi un dažādi, kas mulsina lasītājus un rada neizpratni. Mūžīgais jautājums – kurš ir pareizais? Atbildes būs dažādas. Katrs aizstāvēs to, pēc kura darot būs veicies. Nebūt neņemos apgalvot, ka manis sastādītais ir vienīgais nekļūdīgais. Gan es, gan Ilze Žola, gan Marijas Tūnas biodinamiskā kalendāra sastādītāji strādā neatkarīgi. Mums, abām latvietēm, astronomisko datu avots ir viens, bet vāciešiem ir savi zvaigžņu ceļu pētnieki. Rezultāti sanāk līdzīgi, taču atšķirības rada katra individuālā pieredze. Iznāk tāpat kā tad, ja trīs saimnieces cep maizi pēc vienas receptes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!