Cāļa bildes - 634
Foto: Privātais arhīvs

Kad Mihails Tumašēvičs no Krāslavas vēl nebija precējies, viņš sapņojis, ka gribētu sev daudz bērnu. "Tā arī sapņoju…," atzīst krāslavietis, kurš audzina 10 bērnus, no kuriem pastarīte – nepilnus divus gadus vecā Anna – ir meitene ar Dauna sindromu. Lai gan sākotnēji tētim bijis šoks un iestājusies sevis žēlošanas stadija, tagad viņš ar sievu pateicoties Dievam par šādu dāvanu – īpašo meitiņu.

Šajā rakstā ielūkosimies, ko piedzīvo un kā reaģē ģimene, uzzinot bērna diagnozi – Dauna sindroms. Savukārt Reto slimību koordinēšanas centra un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ģenētiķi sniedz plašu informāciju par to, kādēļ rodas Dauna sindroms, kā to diagnosticē un kādu attīstību bērns spēj sasniegt.

Ģenētiķi uzsver: "Gadsimtiem ilgi garīgā atpalicība ir bijusi pārprasta. Tā rezultātā sabiedrība pastāvīgi nepietiekami novērtē intelektuālo potenciālu bērniem ar Dauna sindromu. Mūsdienās ar attiecīgu ārstēšanu, labāku izglītošanu un augstākiem izvirzītajiem mērķiem bērniem ar Dauna sindromu intelektuālie sasniegumi ir lielāki. Bērni ar Dauna sindromu var iemācīties." Bet sākumā vari iepazīties ar Mihaila ģimeni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!