meitene bailes vardarbība pret bērniem
Foto: Shutterstock

Bērnu ķirurgi pozitīvi vērtē tendenci, ka pagājušajā gadā samazinājies suņu sakosto bērnu skaits, tāpat samazinājies psihotropo vielu ietekmē ārstēto bērnu skaits, bet uz pusi ir pieaudzis vardarbībā cietušo bērnu skaits, kam nepieciešams sniegt palīdzību slimnīcā. Bērnu slimnīcas reanimatologi plāno izglītot ģimenes ārstus, pedagogus, kā arī bāriņtiesu speciālistus, lai pastāstītu, kādas ir vardarbībā cietuša bērna pazīmes. Reizēm tās šķiet nemanāmas un rada diskusijas arī atbildīgo iestāžu speciālistu starpā, norāda ārsti.

Bērnu traumatisms Latvijā ar katru gadu turpina pieaugt, lai gan bērnu dzimstība samazinās. Lai risinātu šo nopietno problēmu, 10 valsts iestādes un uzņēmumi apvienojušies un radījuši kopīgu aktivitāšu plānu, vērienīgi turpinot 2017. gada nogalē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda aizsākto sociālo kampaņu "Nosargāsim bērnus". Tās laikā 2018. gadā gan bērni, gan pieaugušie visā Latvijā dažādos praktiskos veidos tiks izglītoti traumatisma jautājumos.

Sociālās kampaņas aizsācējiem – Bērnu slimnīcai un Bērnu slimnīcas fondam – šogad pievienojusies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Slimību profilakses un kontroles centrs, Valsts policija, Rīgas pašvaldības policija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija. Ideju atbalsta arī IZM Izglītības satura centrs un vairāki uzņēmumi, ar kuriem notiek pārrunas par ilgtermiņa sadarbību bērnu traumatisma mazināšanā Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!