Pakļaut sevi un citus personiskajai ellei: pazīmes, kas liecina – tu esi narciss
Foto: Shutterstock
Ne visi spēj būt gana paškritiski un novērtēt sevi no malas. Un tieši tāpēc nereti mēs nespējam pat iedomāties, kādu mūs redz apkārtējie cilvēki. Iespējams, apzināti mūsu mērķis nav būt par vienu no toksiskākajiem cilvēku tipiem, proti, narcisu, tomēr mēs nemaz nenojaušam, ka par tādu mūs uzskata cilvēki mums apkārt. Iedvesmojoties no "Health" ekspertiem, izvirzījām pazīmes, kas ļaus izkristalizēt – tu esi narciss.

Narcisam patīk būt uzmanības centrā. Pavisam noteikti narcisi izbauda apkārtējo skatienus un nedalītu uzmanību. Viņi var stundām ilgi runāt par un ap sevi, cildinot savus pārspīlētos panākumus un savu satriecošo personību. Narciss savus stāstus pasniedz tā, lai viss skanētu viņam par labu – viņš ir vislabākais pavārs, priekšnieka labā roka, ātrākais skrējējs utt. Lai arī šos mānīgos faktus viegli saistīt ar mazajiem, baltajiem meliem, aiz šīs visas šarādes slēpjas kas dziļāks – tā ir sevis idealizēšana, kas aizēno bailes un apziņu, ka cilvēks nav pašpietiekams. Vai saskati sevi vai kādu pazīstamo šajā situācijā?

Padomu došana par itin jebkuru tēmu. Lai arī kaut kā ieteikšana un noderīgu padomu sniegšana tiek vērtēta pozitīvi, narciss visu spēj ievirzīt negatīvā gultnē. Lai no sirds kādam kaut ko ieteiktu un izpalīdzētu, viņš pārvērš mirkli izdevībā, lai paspīdētu ar savām zināšanām. Proti, lai arī kāda būtu tēma, narciss vienmēr zinās vairāk. Protams, tas nav nekas ārkārtējs, bet kad nāksies atskārst, ka narciss ir neizmērojami erudīts un pārmērīgi zinošs jebkurā tēmā (vismaz viņam tā gribētos ticēt), tas var radīt cilvēkos šaubas par viņa vārdu patiesumu. Turklāt apkārtējo acīs šāda uzvedība ilgtermiņā var būt visai kaitinoša – nevajag būt par korķi ikvienai pudelei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!