Pusbrāļi un pusmāsas: jaunās dzīves noteikumi
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ja laulības noslēdzas ar šķiršanos, tas vēl nenozīmē, ka personīgajai dzīvei jāuzliek krusts. Laiks, kā zināms, dziedē jebkuras rētas. Ar laiku pie horizonta parādās tevis vērts dzīves pavadonis. Kā veidot jaunas attiecības, ja abiem partneriem jau ir bērni no iepriekšējās laulības?

Par to portālam "Detimail" stāsta ģimenes psiholoģe Svetlana Sopuna. Viņa norāda, ka bērni no iepriekšējām attiecībām, kļūst par netiešiem pusbrāļiem un pusmāsām (protams, īsti pareizi nav šos bērnus saukt par pusbrāļiem un pusmāsām, bet realitātē tā tas arī visbiežāk notiek). Tāds ģimenes modelis mūsdienās nav retums, bet teju katra šāda ģimene saskaras ar kādām problēmām. Vislielākās grūtības, kas var skart vecākus, ir bērnu adaptācija jaunajos apstākļos. Ir jāapbruņojas ar pacietību, un, visticamāk, būs nepieciešams ne mazums spēka un laika, lai starp šiem pusbrāļiem un pusmāsām izveidotos draudzīgas attiecībās, un viņi spētu dzīvot kopā.

Bērns un pieaugušais pasauli redz pa savam. Pieaugušie bieži var pārspīlēt savas gaidas saistībā ar jaunas un laimīgas ģimenes radīšanu. Bērni, diemžēl, biežāk tomēr pret šādu jaunu savienību izturas skeptiski. Kardinālu apstākļu maiņu pavada spēcīgs stress. Papildus tam, ka bērnam parādās jauns "tētis" vai "mamma", nākas vēl samierināties ar pusbrāļiem un pusmāsām. Bieži vien viņu parādīšanās tiek uztverta naidīgi. Visas šīs pārmaiņas nevar neietekmēt attiecību ar vecākiem raksturu: laiks, "sava" vecāka uzmanību nākas dalīt ar "svešajiem". Izmaiņas ir gan bērna ikdienas pienākumos, gan var mainīties pat aizraušanās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!