Jau vairākkārt vēstīts, ka Latvijā no vardarbības cieš teju katra trešā sieviete, bet kā tas nākas, ka ikdienā vardarbību novērojam salīdzinoši reti? Un vai tad no vardarbības necieš arī vīrieši? Tas, ka vardarbību bieži nepamana, nenozīmē, ka tā neeksistē. Par to ne vienmēr liecina zilumi, turklāt cietušās sievietes un vīrieši notikušo mēdz slēpt, jo kaunas par to, kā arī baidās no varmākas.

Par to, kā pamanīt vardarbību sev līdzās, rubrikā ""Viņa" skaidro" runājām ar krīžu centra "Skalbes" klīnisko psiholoģi Santu Ozoliņu. Iepriekš ar Santu runājām par to, kāpēc cilvēki neatstāj vardarbīgas attiecības, bet viņas kolēģe Marija Ābeltiņa paskaidroja, kas tad īsti ir vardarbība.

Par to, ka cilvēks cieš no vardarbības, var liecināt dažādi signāli. Tikai neliela daļa no tiem ir viegli saskatāmi, stāsta Santa Ozoliņa. Ja cilvēkam bieži parādās zilumi un brūces, kaut kas ir sastiepts vai salauzts, ir vērts cilvēkam pajautāt, kas ar viņu notiek. Tas, ka cilvēks aizbildinās ar paklupšanu uz kāpnēm, var šķist ticami, ja tas notiek vienu reizi, nevis regulāri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!