Sievietes uzdevums ir pieskatīt bērnus un gatavot ēst, bet vīrieša pienākumos ietilpst naudas pelnīšana – tā dažos vārdos varētu raksturot tradicionālu uztveri par dzimumu lomām. Šāds ģimenes modelis, protams, var tikt veiksmīgi realizēts, bet kas notiek, ja kāds no partneriem neattaisno uz viņu liktās cerības? Nereti vilšanās paver ceļu vardarbībai. Turklāt tas ir tikai viens no ceļiem, kādā dzimumu stereotipi palielina vardarbības risku.

Šoreiz rubrikā ""Viņa" skaidro" mēģināsim saprast, kā stingri uzskati par to, kādam ir jābūt sievietēm un kādiem ir jābūt vīriešiem, ietekmē vardarbības rašanos un pastāvēšanu. Lai to izdarītu, uz sarunu aicinājām krīžu centra "Skalbes" klīnisko psiholoģi Tatjanu Griškinu. Par to, kas vispār ir vardarbība, iepriekš stāstīja viņas kolēģe Marija Ābeltiņa.

"Nu ir pierādīts, ka ģimenēs, kur notiek vardarbība, visbiežāk ir tādas tradicionālas lomas, strikti sadalīti pienākumi un, piemēram, vīrietis uzskata, ka viņam ir jāpelna nauda, viņš ir ģimenes galva un sievietei tātad jāapkalpo," iesāk speciāliste. Šāds lomu sadalījums nav problemātisks, ja abi partneri savus pienākumus spēj izpildīt. "Ja kāds kaut ko nedara, tad diemžēl viņi nonāk arī līdz vardarbībai, līdz kritizēšanai, pazemojumiem."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!