Runājot par vardarbību, ļoti bieži uzmanība tiek pievērsta sieviešu ciešanām, raisot diskusiju par to, vai tā neskar arī vīriešus. Šādās sarunās nereti tiek aizmirsts par vēl kādu, kam tiek nodarīts pāri visos gadījumos, – par bērnu. Viņš ļoti cieš neatkarīgi no tā, vai vardarbība ir vērsta pret viņu, mammu vai tēti. Ķīviņi un agresija vecāku starpā bērnam ir katastrofa, kas ietekmē visu viņa dzīvi un nākotni.

Šoreiz rubrikā ""Viņa" skaidro" kopā ar krīžu centra "Skalbes" klīnisko psiholoģi Tatjanu Griškinu skaidrosim, kas notiek ar bērnu vardarbīgās attiecībās. Vai tiešām dzīve kopā ar abiem vecākiem vienmēr ir labākais risinājums? Iepriekš Griškina un viņas kolēģes skaidroja, kas ir vardarbība un kā dzimumu stereotipi ietekmē vardarbību.

"Es esmu novērojusi, ka gan cietušie pieaugušie, gan tie, kas izturas vardarbīgi, nereti uzskata – ja bērns šajā ģimenē netiek sists, tad viss ir kārtībā. Bet patiesībā cilvēki nenovērtē, ka bērni ir ļoti jūtīgi," stāsta speciāliste, piebilstot, ka ne tikai piedzīvota, bet arī novērota vardarbība uz bērnu atstāj graujošas sekas. "Ilgstoši dzīvojot tādā vardarbīgā vidē, bērns kļūst nedrošs, trauksmains, par sevi nepārliecināts, bieži saskaras ar savu bezspēcību."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!