tīņi, jaunieši, pusaudži
Foto: Shutterstock
Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos arvien vairāk tiek runāts par to, ka Latvijas izglītības sistēma nenodrošina jauniešiem turpmākajai dzīvei nepieciešamās zināšanas. Tajā pašā laikā ikvienam vecākam ir svarīgi, lai izglītība, kuru saņem bērns, ietvertu dzīvei 21. gadsimtā nozīmīgas zināšanas, prasmes un attieksmes. Tostarp arī par savu ķermeni un veselību, kas var pasargāt gan no saslimšanām, gan vardarbības.

Drošība un prasme veidot attiecības un nodibināt ģimeni nākotnes cilvēkam ir tikpat svarīga kā matemātika, fizika vai svešvaloda.

Protams, dažs varētu iebilst, sakot, ka "velns jau nav tik melns kā mālē" un problēma ir stipri pārspīlēta, tomēr realitāte liecina par pretējo – Latvijā jauniešu vidū turpina pieaugt inficēšanās ar seksuāli transmisīvajām infekcijām un HIV, nepilngadīgām meitenēm joprojām dzimst bērni un tiek veikta neplānotas grūtniecības pārtraukšana. Un galvenais iemesls šai veselam saprātam nepieņemamai situācijai ir elementāru zināšanu trūkums. To labi redzam ikdienā, strādājot ar skolu jauniešiem un viņu vecākiem, – jauniešu, kam nav pat elementāru zināšanu par cilvēka fizioloģiju, laikam ejot, nebūt nekļūst mazāk. Viens no pusaudžu uzdotajiem jautājumiem, kas pēdējo mēnešu laikā patiešām ir satriecis manus kolēģus, – vai mēnešreizes sievietei ir tikai vienu reizi mūžā, vai visu dzīvi?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!